Kajakarstwo górskie. Klaudia Zwolińska tuż za podium Pucharu Świata w slalomie w Krakowie

Klaudia Zwolińska
Klaudia Zwolińska Andrzej Banaś
Pierwszego dnia finałów Pucharu Świata w slalomie kajakowym na torze Kolna w Krakowie (sobota, 18.06.2022) medal dla Polski był bardzo blisko. W konkurencji K-1 4. miejsce zajęła Klaudia Zwolińska. Oto relacja i zdjęcia z sobotnich zawodów, kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Nasza kajakarka górska w dobrym stylu wygrała poranne kwalifikacje, po bezbłędnym przejeździe wyprzedziła o 0,69 s Australijkę Jessicę Fox i o 2,29 s Czeszkę Amalie Hilgertovą. To dawało dużo optymizmu przed finałem, w którym była jedyną Polką (niewiele brakło Natalii Pacierpnik, która w półfinale była 12., 0,72 s za premiowaną „10”).

W finale zawodniczce Startu Nowy Sącz tak dobrze już nie poszło, skończyła zmagania na 4. pozycji, co oczywiście też jest bardzo wartościowym wynikiem. Kluczowe okazały się 4 punkty karne (sekundy) doliczone za dotknięcie dwóch bramek. Nawet z jedną karą byłaby 2.; wszystkie rywalki przed nią były bezbłędne. Zwyciężyła wspominana Fox przed dwoma Czeszkami: Terezą Fiserovą (wygrała poprzedni PŚ, w Pradze) i Hilgertovą

W drugiej sobotniej konkurencji, K-1 mężczyzn, takich sukcesów nie było. Wszyscy trzej Polacy półfinale odpadli w półfinale. Wielki niedosyt może czuć Michał Pasiut, był 11., do awansu do finałowej „10” zabrakło mu tylko 0,01 s! Jakub Brzeziński zajął 21. miejsce, a Dariusz Popiela 32.

Finał K-1 był bardzo wyrównany, czołową trójkę dzieliło tylko 0,52 s. Wygrał Czech Vit Prindis.

W niedzielę w PŚ w Krakowie półfinały i finały w C-1 kobiet i mężczyzn z udziałem reprezentantów Polski. Później odbędą się wyścigi w extreme slalomie, w tej konkurencji tydzień wcześniej w Pradze Zwolińska zajęła 2. miejsce.