Kajakarstwo górskie. Olimpijskie nadzieje

(ART)
Młodzi zawodnicy z Sądecczyzny i Podhala stanęli na podium regat slalomowych o Puchar Nadziei Olimpijskich, które odbyły się w Krakowie.

Zawody to tradycyjne spotkanie reprezentantów Polski, Słowacji i Czech. Tym razem najlepsi byli ci ostatni (rywalizowano w kategorii młodzików, juniorów młodszych i juniorów; młodzieżowcy startowali poza konkurencją).

Z dobrej strony pokazali się kajakarze Startu. Na podium w K-1 juniorek stanęła Sara Ćwik, która w dwóch slalomach była 4. i 3. W C-2 juniorów 2. i 1. lokatę wywalczyli Artur Kołat i Marcin Janur. W kategorii młodzików dwukrotnie 2. miejsce w C-1 dziewcząt zajęła Oliwia Jeleńska, a w gronie chłopców Jakub Król był 3. i 6. W męskim K-1 Start miał dwóch medalistów: juniora Wiktora Sanderę (2. drugiego dnia, wcześniej był 4.) oraz młodzika Piotra Prusaka (3. w pierwszym slalomie).

Na podium znaleźli się także reprezentanci Pienin Szczawnica. Wśród juniorów młodszych pierwszego dnia zmagań z bardzo dobrej strony pokazał się Bartosz Kubik, który wywalczył 2. lokatę w K-1. Z kolei w K-1 młodziczek jego klubowa koleżanka Małgorzata Mędoń zajęła 3. i 5. miejsce.

W rywalizacji juniorów drugi slalom w K-1 wygrał Jakub Brzeziński. Wychowanek Sokolicy Krościenko (teraz w AZS AWF Kraków) popłynął też w C-2, z Kacprem Sztubą, a zajęli 2. lokatę.

Z polskiej ekipy jako jedyna dwa zwycięstwa w regatach odniosła Aleksandra Stach (KKK Kraków) - w C-1 juniorek młodszych.