art
W sobotę (20 lipca) w kajakowych mistrzostwach świata juniorów i młodzieżowców rozegrano ostatnie konkurencje w "klasycznym" slalomie. W niedzielę, w ostatnim dniu imprezy w Krakowie, odbędą się zmagania w extreme slalomie.

Na torze Kolna Polacy zdobyli trzy medale. Zaczęli Zuzanna Kulig i Kacper Zachwieja, który uplasowali się na 3. pozycji w mieszanych dwójkach juniorów (C-2 mix). W piątek srebrne medale zdobyli: Klaudia Zwolińska (K-1 U-23) i Szymon Nowobilski (C-1 juniorów, U-18).

W sobotniej rywalizacji najbliżej podium był Jakub Brzeziński, który w finale K-1 młodzieżowców wywalczył 5. pozycję (wygrał Francuz Pol Oulhen). W C-1 kobiet w tej kategorii na 7. pozycji sklasyfikowana została Aleksandra Stach (zwyciężyła Ana Satila z Brazylii).