Kajakarstwo górskie. Startu we Francji nie będą miło wspominać

(ART)
Dariusz Popiela jest trzeci w PŚ
Dariusz Popiela jest trzeci w PŚ Fot. Artur Bogacki
Zawodów slalomowego Pucharu Świata w Pau Polacy nie zaliczą do udanych. W trzeciej eliminacji cyklu tylko jednej naszej osadzie udało się awansować do finału.

Dokonali tego w konkurencji C-2 Piotr Szczepański i Marcin Pochwała (KKK Kraków). Nasza najlepsza obecnie dwójka, mająca w dorobku m.in. 2 srebrne medale mistrzostw Europy, z decydującego przejazdu nie może być zadowolona.

Krakowianie mieli słabszy od rywali czas, do tego za dwukrotne dotknięcie bramki otrzymali 4 punkty (sekundy) karne i ostatecznie zajęli 9. miejsce. Zwycięzcy Pierre-Antoine Tillard i Edem Le Ruyet (Francja) byli o prawie 10 s szybsi. W półfinale C-2 odpadły inne polskie załogi: 14. miejsce zajęli Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, a 16. Filip i Andrzej Brzezińscy (wszyscy AZS AWF Kraków).

W klasyfikacji łącznej Pucharu Świata po trzech eliminacjach Szczepański i Pochwała, którzy ubiegłoroczną edycję skończyli na 4. pozycji, są na 9. miejscu (prowadzą Tillard i Le Ruyet).

Zawiedli inni nasi zawodnicy. W K-1 mężczyzn nikomu z naszej ekipy nie udało się awansować do finału. Sądeczanin Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa), który do Francji przyjechał jako lider rankingu PŚ, uplasował się na 21. pozycji i łącznie jest teraz 3. Ponadto w półfinale w Pau 30. był Michał Pasiut (AZS AWF ), a 39. Maciej Okręglak (Start Nowy Sącz), który ma reprezentować Polskę na igrzyskach w Rio de Janeiro (ominął dwie bramki, we wcześniejszych eliminacjach spisał się świetnie - był 2.). Występ zupełnie nie wyszedł Mateuszowi Polaczykowi (Zawisza Bydgoszcz). Wicemistrz świata odpadł w kwalifikacjach (był 81.).

W C-1 mężczyzn 20. miejsce zajął Grzegorz Hedwig (Start), 32. był Igor Sztuba, a 45. Przemysław Plewa (obaj AZS AWF). W żeńskiej rywalizacji Polkom nie udało się przebrnąć eliminacji. W C-1 Justyna Janczy (AZS AWF) była 26., w K-1 Natalia Pacierpnik (KKK) sklasyfikowana została na 37. pozycji, szczawniczanka Joanna Mędoń (Zawisza Bydgoszcz) na 38., a Klaudia Zwolińska (Start) na 58.