Kajakarstwo. Weteran w blasku złota

(ART)
Tadeusz Rek ma na koncie wiele sukcesów w regatach weteranów.  W World Masters Games dwa lata temu zdobył osiem złotych medali
Tadeusz Rek ma na koncie wiele sukcesów w regatach weteranów. W World Masters Games dwa lata temu zdobył osiem złotych medali Fot. Archwium/Kinga Kępa
Kolejne pozycje do swej długiej listy sukcesów dopisał Tadeusz Rek. Zawodnik KKW-29 Kraków stanął na podium mistrzostw świata weteranów w sprincie, które odbyły się w Portugalii.

W regatach w ośrodku Montemor-O-Valho wystartowało ponad 400 zawodników z 30 krajów. Rek zdobył osiem medali: dwa złote, pięć srebrnych i brązowy (w jedynce, dwójce i czwórce).

Krążki z najcenniejszego kruszcu udało mu się wywalczyć w kategorii 60-64 lata na 200 m w K-1 i K-2 (płynął z Niemcem Gerdem Bernhardem). Dużo radości dało też srebro w K-1 na 2000 m.

_– Pomimo wielu tytułów mistrza i wicemistrza świata, w jedynce na 2 kilometry nie miałem jeszcze medalu. Teraz udało się zdobyć srebro, otarłem się o złoto _– mówi Rek.

Rek wystartował też w mistrzostwach Polski weteranów. W Wałczu triumfował w kat. 60+ w K-1 na 200 i 1000 m, a płynąc Iwoną Dziurą (Yacht Club Kraków) w rywalizacji dwójek mieszanych w kategorii open na 1000 m zajęli pierwsze miejsce. Miał również srebro i dwa brązy.

– _Walka była bardzo zacięta. Medal w dwójce cieszy mnie najbardziej, bo to moje pierwsze złoto w K-2 mix _– podkreśla pan Tadeusz.

Rek w tym roku kończy starty w kategorii 60-64 lata, od przyszłego sezonu będzie w grupie 65+. Przygotowywać się będzie do startu w World Masters Games, czyli Światowych Igrzysk Weteranów, które za dwa lata odbędą się w nowozelandzkim Auckland.