Kalendarz adwentowy Gazety Krakowskiej. Adwent 2018. Co to...

Kalendarz adwentowy Gazety Krakowskiej. Adwent 2018. Co to jest adwent i ile trwa adwent? Kiedy czwarta niedziela adwentu?

dk

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Adwent 2018: W tym roku Gazeta Krakowska przygotowała wyjątkowy kalendarz adwentowy, który pomoże odliczać dni do Świąt Bożego Narodzenia.
1/8
przejdź do galerii

Adwent 2018: W tym roku Gazeta Krakowska przygotowała wyjątkowy kalendarz adwentowy, który pomoże odliczać dni do Świąt Bożego Narodzenia. ©Canva

Kalendarz adwentowy Gazety Krakowskiej! Adwent 2018 powoli dobiega końca! Przedstawiamy kalendarz adwentowy dla dzieci i dorosłych. Kalendarze adwentowe zwykle polegają na codziennym otwieraniu jednego okienka i konsumpcji słodyczy. Kalendarz adwentowy 2018 z Gazetą Krakowską jest inny. To cykl codziennych zadań, które sprawią, że adwent 2018 będzie niezapomniany. Oprócz poleceń, znajdziesz tutaj także informacje: co to jest adwent, ile trwa adwent oraz kiedy czwarta niedziela adwentu.

Kalendarz adwentowy


Redakcja Gazety Krakowskiej przygotowała dla Was wyjątkowy, interaktywny kalendarz adwentowy. Będzie on różnił się od innych, gdyż zwykle kalendarze adwentowe opierają się jedynie na spożywaniu słodkości. Kalendarz adwentowy Gazety Krakowskiej będzie tworzony przez każdego, kto będzie chciał wziąć w nim udział. Każdego dnia na stronie internetowej www.gazetakrakowska.pl oraz na Facebooku pojawiać się będzie zadanie do wykonania. Zobaczyć można je w naszej galerii.

Kalendarz adwentowy Gazety Krakowskiej - zadania


Kalendarz adwentowy GK zakłada regularność, dlatego ważne, żebyś codziennie śledził stronę internetową i profil na Facebooku Gazety Krakowskiej. Każdego dnia pojawi się tam kolejne zadanie do wykonania. Spraw, żebyadwent 2018 był wyjątkowy i niezapomniany!
Zadania będą różne: od wpisania komentarza na Facebooku, przez czytanie, śpiewanie i naukę, aż po gesty i reakcje podczas stosunków międzyludzkich. Aby zobaczyć poszczególne zadania należy obejrzeć naszą galerię.

Co to jest adwent?


Adwent to okres przypadający na dni przed Świętami Bożego Narodzenia. Nie ma stałej daty rozpoczęcia i zakończenia, dlatego adwent 2018 rozpocznie się już 2 grudnia. Wtedy to przypada pierwsza niedziela adwentu, a w Kościele Katolickim rozpoczyna się nowy okres liturgiczny. Adwent to czas przygotowania do świąt, wejścia w wyjątkowy nastrój i bożonarodzeniową atmosferę. Pomóc ma w tym kalendarz adwentowy, który jest jednym ze sposobów odliczania do uwielbianych przez większość dni świątecznych.

 Czy wiesz o co chodzi w tych katolickich świętach? [QUIZ]

Ile trwa adwent?


Na każdy adwent składają się cztery niedziele, ale liczba dni nie jest stała. Adwent 2018 potrwa 23 dni. Rozpocznie się 2 grudnia, a zakończy 24 grudnia, czyli w Wigilię. Kalendarz adwentowy Gazety Krakowskiej rozpocznie się natomiast już w pierwszy dzień grudnia. Włącz do zabawy swoją rodzinę i przyjaciół!

Symbole adwentu


Oto co zwykle kojarzy nam się z adwentem:
  • kalendarze adwentowe
  • roraty
  • roratka
  • lampion
  • wieniec adwentowy
  • fioletowy kolor

Adwent ma swoją symbolikę. Kalendarze adwentowe są tylko jedną z wielu cech charakterystycznych tego okresu.
Kalendarz adwentowy Gazety Krakowskiej to nie wszystko, co dziać się będzie podczas adwentu 2018. Najbardziej rozpoznawalnym symbolem adwentu są roraty, a więc codzienna (z wyjątkiem niedzieli) msza odbywającą się w godzinach porannych. Dzieci uczestniczą zwykle w roratach z lampionami, które oznaczają oczekiwanie na narodziny Jezusa. Roratka to świeca roratnia. W kościołach króluje wtedy kolor fioletowy. Związana z kalendarzem liturgicznym jest również tradycja świec adwentowych układanych na specjalnych wieńcach. Cztery świece symbolizują cztery niedziele adwentu i w miarę upływu czasu zapalane są, kiedy nadejdzie czas danej niedzieli, a więc również danej świecy.

Kalendarz dni wolnych - POBIERZ ONLINE

Czwarta niedziela adwentu


Czwarta niedziela adwentu przypada na 23 grudnia 2018 roku. Wtedy na wieńcu adwentowym powinna być zapalone cztery świece. Do Bożego Narodzenia pozostanie już wtedy tylko jeden dzień.

Zadanie 17: Przygotuj świąteczne pierniczki i pochwal się ich zdjęciami!

Przepis na pierniczki

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Egzamin gimnazjalny - trzeba się postarać

Egzamin gimnazjalny - trzeba się postarać

Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Od królowej przedmieścia do globalnego koncernu

Od królowej przedmieścia do globalnego koncernu