Kalwaria Zebrzydowska. Kontrowersyjna była prezes Wisły...

Kalwaria Zebrzydowska. Kontrowersyjna była prezes Wisły pochodzi z szanowanej tu rodziny

Zdjęcie autora materiału
Bogumił Storch

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Ojciec Marzeny Sarapaty, Zbigniew kierował  MKS Kalwarianka w Kalwarii Zebrzydowskiej, jego córka dwa lata temu została prezesem Wisły Kraków. Oba kluby
1/6
przejdź do galerii

Ojciec Marzeny Sarapaty, Zbigniew kierował MKS Kalwarianka w Kalwarii Zebrzydowskiej, jego córka dwa lata temu została prezesem Wisły Kraków. Oba kluby są nadal ze sobą kibicowsko związane. ©Łukasz Olearczyk

Gdy we wtorek rano w Krakowie przeszukiwali mieszkanie Marzeny Sarapaty, do niedawna prezes piłkarskiej legendy, czyli klubu Wisła Kraków, w jej rodzinnej Kalwarii Zebrzydowskiej już wrzało. I tak jest do dzisiaj. - Ona, a przede wszystkim jej ojciec Zbyszek, szef naszej Kalwarianki, zrobili bardzo dużo dla naszej miejscowości. Teraz nikt nie wie, co myśleć o tej aferze - wzdycha jej szkolna koleżanka.
Pochodząca z Kalwarii Zebrzy-dowskiej była prezes Wisły Kraków Marzena Sarapata jest dziś głównym tematem rozmów mieszkańców tej miejscowości. Nie tylko dlatego, że prezesem miejscowej Kalwarianki był jej ojciec Zbigniew Sarapata. - Na pewno nie ukrywa się u rodziców - zaznacza jedna z jej szkolnych koleżanek.

Zobacz galerię

Od kilku dni niemal cała Polska, w tym policja, Centralne Biuro Śledcze i prokuratorzy szukają Marzeny Sarapaty a śledczy przeszukują jej krakowskie mieszkanie, by znaleźć dowody m.in. na jej powiązania z bojówką kiboli Wisły Kraków „Sharks”, która z kolei bywa łączona z niebezpiecznymi gangsterami.

W jej rodzinnej miejscowości temat jest obecnie niewygodny dla wielu mieszkańców i władz miasta, ze względu na kojarzenie tego klubu właśnie z byłą prezes Wisły Kraków.

Jej ojciec Zbigniew, był przez wiele lat prezesem Kalwarianki, obecnie jest jej prezesem honorowym. Od dwóch lat klubem rządzi już co prawda Grzegorz Makówka, jednak ze zdaniem poprzedniego prezesa, który jest tu autorytetem dla środowiska działaczy, nadal każdy się we władzach Miejskiego Klubu Sportowego liczy.

Nic dziwnego, w czasach prezesowania Zbigniewa Sarapaty MKS „Kalwarianka”, grający dziś w wadowickiej klasie okręgowej, święcił największe sukcesy w tym awans do III ligi. Też za jego kadencji powstały obiekty sportowe. I to on miał „zarazić” kibicowaniem” swoją córkę.

„Mój tata był działaczem sportowym w małej miejscowości. Chodziliśmy razem na stadion, ale nie przypuszczałam wtedy, że zostanę prezesem klubu sportowego” - opowiadała w jednym z wywiadów w 2016 r, tuż po tym, gdy nieoczekiwanie została prezesem Wisły Kraków, jedngo z największych klubów piłkarskich w Polsce.

W Kalwarii skończyła szkołę podstawową i średnią. Była, jak podkreślają jej rówieśnicy, wzorową uczennicą. - Fajna koleżanka, taka trochę chłopczyca, chyba właśnie ze względu na tatę i brata Michała, który grał w piłkę - opowiada jej koleżanka.

Michał Sarapata nie żyje. 19 lat temu na stadionie w Kalwarii spadła na niego bramka.

- Rodzina przeżyła wtedy ogromną tragedię a Marzena została ich oczkiem w głowie, więcej dzieci przecież nie mają - opowiada sąsiad Zbigniewa Sarapaty.

Marzena wyjechała do Krakowa, skończyła studia, została radcą prawnym. - W Krakowie trenowała kickboxing, była zapisana do wiślackiej sekcji Trenuj Sztuki Walki, powiązanej właśnie z Sharksami a siłownia i sala treningowa należały do Pawła M., czyli „Miśka”, szefa Sharksów, broniła go też w sądzie - opowiada nam działacz sportowy z pow. wadowickiego.

Gdy zaczęła dość nieoczekiwanie rządzić piłkarskim potentatem Wisłą, coroczny memoriał poświęcony pamięci jej brata nabrał jeszcze większej rangi.

Do Kalwarii przyjeżdżały wtedy futbolowe gwiazdy z Krakowa. Kibice Kalwarianki liczyli, też że „prezes Marzena” pomoże ich klubowi. - Nie chowa się teraz na pewno u rodziców, nikt nie wie gdzie jest. W Krakowie miała swoje życie, męża i znajomości - dodaje jej dawna znajoma.

Każdy z kim o niej rozmawialiśmy odmówił zgody na publikację nazwiska lub choćby imienia. - O tej rodzinie zawsze mówiło się dobrze, wiele zrobili dla sportu w gminie. Teraz lepiej nie mówić nic źle, poza tym ciężko uwierzyć, że nasza Marzenka ma coś wspólnego z gangsterami. Może wrobili ją - tłumaczą ludzie.

Nie udało się nam porozmawiać ze Zbigniewem Sarapatą. - Jest w Krakowie, nie odbiera telefonów - usłyszeliśmy w środę w spółdzielni, której jest obecnie prezesem.
WIADOMOŚCI Z MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJFLESZ: 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Czy będzie kolejny rekord?


Komentarze (28)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Kalwaria Zebrzydowska. Kontrowersyjna była prezes Wisły pochodzi z szanowanej tu rodziny

Maciejas (gość)

Zgłoś / 1

CO TO MA DO RZECZY Z JAKIEJ KTO POCHODZI RODZINY! PANI PREZES JEST NIELETNIA? (NIE WYGLĄDA) TO ANI TATUŚ ANI MAMUSIA NIE ODPOWIADAJĄ ZA DZIADOSTWO KTÓRE NAROBIŁA! JA TEZ MAM DOROSŁE CÓRKI, ALE TO...rozwiń całość

CO TO MA DO RZECZY Z JAKIEJ KTO POCHODZI RODZINY! PANI PREZES JEST NIELETNIA? (NIE WYGLĄDA) TO ANI TATUŚ ANI MAMUSIA NIE ODPOWIADAJĄ ZA DZIADOSTWO KTÓRE NAROBIŁA! JA TEZ MAM DOROSŁE CÓRKI, ALE TO ONE OD UKOŃCZENIA 18 ROKU ŻYCIA ODPOWIADAJĄ ZA SWOJE CZYNY A NIE JA! PANI PREZES SARAPATA OSOBIŚCIE ODPOWIADA ZA SWOJE BŁĘDY I NIE WIDZĘ POWODU MIESZAĆ W TO BOGU DUCHA WINNEJ RODZINY !!! OPISYWANIE JEJ TO SKANDAL!!!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
trenowała kickboxing, była zapisana do wiślackiej sekcji Trenuj Sztuki Walki.............

boxer (gość)

Zgłoś

BHA HA HAAAA............

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
I sysko jasne

Dobry Kibic (gość)

Zgłoś / 5

Tata kibic i prezes spoldzielnii,aaa to juz..sysko jasne

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A to spoko

Kibic Wisły (gość)

Zgłoś / 9 / 1

Skoro z szanowanej to ok, ulżyło mi. Martwiłem się, czy ta złodziejka nie pochodzi aby z jakiejś nieszanowanej rodziny.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Spier.... nazwisko rodowe dla kasy

TS N-H (gość)

Zgłoś / 9 / 1

Ojciec gdyby był taki prawilny to powinien wyrzec się tej ..........

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Winna i winę udowodniono?

No (gość)

Zgłoś / 9 / 1

to aresztować i skazać. W USA nie patyczkują się z przestępcami niezależnie od ich pochodzenia!!


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
co robisz

Rudy z Budy (gość)

Zgłoś / 3 / 7

Bredzisz koles.....w USA rzadza uklady i pozycja społeczna......przykładem nielegalny prezydent Burak Obama urodzony w Kenii.....pedofil i gwalciciel Clinton oraz jego żona.....to tak tylko na...rozwiń całość

Bredzisz koles.....w USA rzadza uklady i pozycja społeczna......przykładem nielegalny prezydent Burak Obama urodzony w Kenii.....pedofil i gwalciciel Clinton oraz jego żona.....to tak tylko na początek.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Lesniczy

Pifpaw (gość)

Zgłoś / 14 / 2

Sarapata niczym dzik do odstrzalu

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Cała " błękitna " krew co rządzi kapitalistyczną zbrodniczą patologią to najznamienitsze bandziory

z dziada pradziada. inaczej, poza paroma fuksami, nie zdobyli by takich fortun. kapitalizm i bandyck (gość)

Zgłoś / 5 / 3

hierarchiczny, kastowy podział społeczeństwa to największa zbrodnia na ludzkości. to od początku istnienia człowieka miliardy miliardów ofiar, gdzie powyrzynani mieli najwięcej szczęścia.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
???

gosc (gość)

Zgłoś / 2 / 3

chodzila do KEN czy ogolniaka

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ona

ncfffff (gość)

Zgłoś / 11 / 9

Jak można być kibicem rzeki dziś wyszło całe układy ub.. i układy mili.... zero honoru precz z komuna

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo