Kamienie w szyby

Podolski po treningu był 12. Kierowców znów dzieliły ułamki sekund, co znaczy iż stawka jest niezwykle wyrównana. Sprint wygrał Czyż, lider klasyfikacji generalnej, Podolski dojechał 14. Piotrowi Kaźmierczakowi raz jeszcze zepsuła się skrzynia biegów. Dlatego nie wystartował do sobotniego treningu, a w niedzielnych zawodach stanął tylko dzięki silnej woli (reperował usterkę przez pół nocy). Sprint zakończył 17., Tomasz Mikołajczyk (również z Krakowa) - 16.

Wyścigowy Puchar Alfy Romeo

W piątej eliminacji Wyścigowego Pucharu Alfy Romeo 156 w Opolu kamienie upodobały sobie krakowskie auta. Dwóch z trzech startujących krakowian dojechało na metę z rozbitymi przednimi szybami. Najlepiej z krakowian pojechał Rafał Podolski, zwycięzca sprzed dwóch tygodni, który był 8.
 Z tych miejsc wystartowali do wyścigu głównego. Rafał Podolski przebił się do ścisłej czołówki, jechał nawet szósty. Potem jednak kamień wystrzelił spod kół któregoś z aut i rozbił Podolskiemu przednią szybę, z auta Szwagierczaka wylał się olej i w zamieszaniu krakowianina wyprzedziło dwóch rywali. Stąd ósma lokata na mecie. Piotr Kaźmierczak jechał również w pierwszej dziesiątce, również z rozbitą przez kamień przednią szybą. Potem jednak kierowca miał problemy z samochodem (rozłączony kabel zasilania) i stracił jedno okrążenie na naprawie usterki. Na mecie był 16., Tomasz Mikołajczyk 13. Wyścig wygrał Czyż przed Kisielem i Kołomyjskim.
 Szósta eliminacja odbędzie się 17 września w Poznaniu. Będzie to przedostatni wyścig sezonu, który zakończy się eliminacją w Kielcach (8 października).
 Odbył się także wyścig formuł. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Kłosowski, dysponujący najlepszym samochodem, przed Gilem, Kochańskim i Robertem Podolskim na eufrze.