Kamieniem w sędziego

Wyniki: Standard Liege - Aalst 7-0, La Louviere - Mechelen 2-2, Anderlecht 4-3, Lierse - Antwerp 4-1, Mouscron - Westerlo 3-5, Lokeren - St. Truidne 2-1, Genk - Charleroi 2-1, Gent - Beveren 3-0, mecz przerwany. W tabeli prowadzi Anderlceht.

Belgia: Gol Łukasza Kubika z karnego

Jeden z najciekawszych meczów 6. kolejki rozegrany został w Brukseli, gdzie obrońca tytułu Anderlecht wygrał z Harelbeke 4-3. Gospodarze prowadzili 1-0, goście wyrównali, ale potem miejscowi zdobyli trzy bramki pod rząd. Harelbeke nie dało jednak za wygraną i w 83 min po bramce z rzutu karnego doprowadziło do stanu 4-3. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Łukasz Kubik (jego brat Arkadiusz nie grał; liczy, że wystąpi w niedzielę w meczu z FC Brugge). Mecz Gent - Beveren został przerwany w drugiej połowie - przy stanie 3-0 dla Gentu - po tym, gdy kibic trafił kamieniem w sędziego.