Kamil Piątkiewicz - talent z Krakowa

Jerzy Filipiuk
Piękny sukces odniósł zawodnik Raczadamu Kraków Kamil Piątkiewicz, który podczas mistrzostw Polsku w muaythai w Wieliczce zdobył złoty medal w kategorii 63,5 kg.

Debiutujący w rywalizacji seniorów Kamil Piątkiewicz spisał się bardzo dobrze. Nie tylko stanął na najwyższym stopniu podium, ale został uznany za najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej, otrzymując puchar ufundowany przez przewodniczącego Sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki Ireneusza Rasia.

W krakowskim klubie zawodnik trenuje pod okiem Rafała Szlachty (zarazem prezesa Polskiego Związku Muaythai), a w reprezentacji Polski prowadzi go także krakowianin i były zawodnik Raczadamu Rafał Simonides.

Wielce utalentowany Piątkiewicz ma w swojej kolekcji między innymi dwa brązowe medale mistrzostw Europy juniorów, które zdobył w 2013 roku w Lizbonie i w 2014 roku w Krakowie.

Przed tą drugą imprezą krakowianin przez dwa miesiące trenował w Tajlandii, gdzie stoczył zwycięską walkę zawodową z Brazylijczykiem Lucasem Venturą. Następna wizyta w ojczyźnie boksu tajskiego i treningi w słynnym gymie Sitsongpeenong powinny zaprocentować zebraniem kolejnych doświadczeń.