Kamil Stoch odebrał tytuł Honorowego Obywatela Gminy i...

Kamil Stoch odebrał tytuł Honorowego Obywatela Gminy i Miasta Proszowice [ZDJĘCIA, WIDEO]

Aleksander Gąciarz

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Kamil Stoch z aktem nadania tytułu Honorowego Obywatela Proszowic
1/25
przejdź do galerii

Kamil Stoch z aktem nadania tytułu Honorowego Obywatela Proszowic ©Fot. Aleksander Gąciarz

To było wielkie wydarzenie. Świadczy o tym zainteresowanie kibiców (sala widowiskowa Domu Kultury z trudem pomieściła wszystkich chętnych), mediów oraz lista honorowych gości, z których większość pozytywnie odpowiedziała na zaproszenie.
Był wśród nich bp Piotr Skucha, jeden z trzech żyjących honorowych obywateli Proszowic. Przybyli też laureaci tytułu „Zasłużony dla Proszowic” profesorowie Janusz Skalski i Antoni Dyduch oraz były konsul niemiecki Laurids Holscher z małżonką Elizabeth Holscher Langner.- Choć nie jestem sportowcem, mam podobne cele. Chciałbym mniej ważyć, jak najdalej zalecieć i łagodnie wylądować - stwierdził, zwracając się do Kamila Stocha, wicewojewoda Józef Gawron.

A sam bohater dnia, jak zwykle ujmował skromnością. Gdy już przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Wojtusik i burmistrz Grzegorz Cichy wręczyli akt nadania mu tytułu przyznanego za rozsławianie miasta stwierdził: - Przede wszystkim to członkowie fanklubu rozsławiają miasto, jeżdżąc na każde zawody.

Relacje między skoczkiem, a jego proszowickimi kibicami ,stały się po sześciu latach działalności fanklubu przyjacielskie. - Nie będzie przesadą kiedy powiem, że to Proszowice były pierwszym świadkiem gwałtownego rozwoju kariery Kamila Stocha. Potem, gdy zdobywał medale i puchary, nie zgasła w nim życzliwość dla naszego małego miasteczka - mówi szef fanklubu Rafał Chmiela.

O tym, że wybitny sportowiec bardzo sobie ceni wsparcie otrzymywane przez tutejszych kibiców świadczy jego piątkowy gest. Na szyje fanklubowiczów założył ogromną kopię medalu z mistrzostw świata w Lahti. Jednym z odbierających wyjątkową pamiątkę był Andrzej Nowak, przedsiębiorca z Szarbii (koło Skalbmierza), który z flagą fanklubu dotarł w minionym sezonie aż do Sapporo i zapowiada, że nie zabraknie go na igrzyskach w PjongCzangu. Otrzymał za to symboliczny tytuł „Honorowego Ambasadora Proszowic”.

Po zakończeniu części oficjalnej Kamil Stoch wspólnie z kolegami z kadry narodowej wręczał nagrody młodym proszowickim sportowcom i spotkał się z kibicami. Zapytany przez Krzysztofa Skolimowskiego, wiceburmistrza warszawskiego Mokotowa, o to, czy fani nadal mogą liczyć na sukcesy drużyny, odparł: - Zawsze możecie, a nawet powinniście liczyć na sukcesy. Natomiast jaki będzie następny sezon, to tylko Bóg wie. My możemy obiecać, że zrobimy wszystko, by najlepiej się przygotować do kolejnej zimy.

Uczestnicy spotkania mogli podziwiać przywiezione przez skoczka medale - Kryształową Kulę i statuetkę Orła za zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni.

WIDEO: Magnes. Kultura Gazura - odcinek 7

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, NaszeMiasto


Komentarze (5)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
nie ma co doić

brak kasy (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

Stul py.k zielona zarazo do drenowania kasy najlepiej nadaje się zielona koniczynka!!!


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A co to za różnica

Mieszkaniec (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Zielona zaraza, czy niebiescy szabrownicy, co to za różnica? Jedni od drugich lepsi.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Super impreza

... (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8

Impreza super (podobno-sama niestety nie byłam). Zastanawia mnie jednak lista sponsorów którym Fanklub dziękował-jest w śród nich Gielda Rolna EK-ROL.
Ciekawe że spółkę z niemal zerowym zyskiem...rozwiń całość

Impreza super (podobno-sama niestety nie byłam). Zastanawia mnie jednak lista sponsorów którym Fanklub dziękował-jest w śród nich Gielda Rolna EK-ROL.
Ciekawe że spółkę z niemal zerowym zyskiem stać na sponsoring imprezy tego typu... zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Sponsoring na siłę

Mieszkaniec (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

GNIAZDO ZIEMIA PROSZOWICKA (KRS: 0000356559, NIP: 6821751874, REGON: 121338952)
Wojtaszkiewicz Damian Jan - Przewodniczący
Mówi to Pani coś? Prezes Gniazda, przy którym działa Fanklub był...rozwiń całość

GNIAZDO ZIEMIA PROSZOWICKA (KRS: 0000356559, NIP: 6821751874, REGON: 121338952)
Wojtaszkiewicz Damian Jan - Przewodniczący
Mówi to Pani coś? Prezes Gniazda, przy którym działa Fanklub był prezesem Ekrolu, a po tym jak zastąpił go Janowski dalej jest wysoko, chyba wice.
Dodatkowo Ekrol to spółka, której większościowym udziałowcem jest gmina a wiceprezesem Fanklubu jest też przewodniczący rady miasta p Wojtusik.
Ekrol chyba nie miał wyjścia. Drenowanie kasy trwa w najlepsze. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Panie Rafale było super

Dziękujemy za wspaniałe wrażenia (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 14 / 14

Proszowice górą !!!

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo