Kampus wygrał w Bobowej

Paweł Panuś
siatkarki MKS MOS Kampus Wielickiudały się na wyjazdowe spotkanie w ramach III ligi z zespołem MKS Podkarpacie Bobowa. Wieliczanki pewnie wygrały 3:0. W tabeli lepsza jest tylko Sandecja Nowy Sącz.

Już na rozgrzewce widać było duże zaangażowanie i to, ze młode siatkarki z Wieliczki przyjechały powalczyć o punkty z bardziej doświadczoną drużyną gospodyń. Zespół Podkarpacia rozpoczął grę bardzo skutecznie prowadząc w pierwszym secie 8:5, ale w tym momencie po udanym ataku Olgi Stasiak na zagrywkę weszła Weronika Ochońska. Ta po serii trudnych zagrywek wyprowadziła zespół na prowadzenie. Tak zostało do końca seta (25:15). Druga partia, to zdecydowana dominacja zespołu Kampusu. Rozgrywająca Urszula Mazur coraz częściej uruchamiała środkowe Weronikę Halverscheid i Nadię Adamczyk, a te kończyły większość ataków. Dodatkowo bardzo dobre serie zagrywek Agnieszki Starowicz, Olgi Stasiak, Urszuli Mazur i dwie kończące Natalia Dubiel dały wygraną 25:10. Trzeci set rozpoczęła tradycyjnie pierwsza szóstka (Stasiak, Ochońska, Mazur, Halverscheid, Adamczyk, Starowicz, Siuda - libero ) grając bardzo skutecznie uzyskała przewagę, a trener Jan Mazur wprowadzał na boisko zmienniczki. Ostatni set zakończył się zwycięstwem gości 25:20.
- Bardzo cieszy mnie to, że dziewczęta wspierają się nawzajem, tworzą niepowtarzalną atmosferę na boisku i poza nim. Mamy ambitną i waleczną drużynę. Jestem z nich dumny - mówi trener Jan Mazur.
Na zmianę wchodziły: K. Wesół, P. Huk, N. Dubiel, M. Bieniak-libero, A. Drej, K. Ochońska, J. Stanisz.