Kanada: Strzelanina w Nowym Brunszwiku. Wśród czterech ofiar...

Kanada: Strzelanina w Nowym Brunszwiku. Wśród czterech ofiar są dwaj policjanci

Aleksandra Gersz

Aktualizacja:

Polska

Miejsce strzelaniny we Fredericton
1/4
przejdź do galerii

Miejsce strzelaniny we Fredericton ©AP/EAST NEWS

Cztery osoby, w tym dwaj policjanci, zginęli w strzelaninie w Nowym Brunszwiku w Kanadzie. Nieznane są jeszcze szczegóły zdarzenia, świadkowie mówią jednak, że usłyszeli kilka strzałów.
Strzelanina miała miejsce w piątek o godzinie 7 rano czasu lokalnego w mieście Fredericton, stolicy prowincji Nowy Brunszwik we wschodniej Kanadzie. Lokalne media mówią, powołując się na świadków, że nagle w tej mieszkalnej okolicy rozległy się cztery strzały. Policja pojechała na miejsce zdarzenia i zaapelowała do mieszkańców Brookside Drive, aby „zostali w domach i zamknęli drzwi dla własnego bezpieczeństwa”, cytuje służby BBC.

Policja we Fredericton poinformowała kilka godzin po zdarzeniu na Twitterze, że nie żyją cztery osoby, a wśród nich jest dwoje policjantów. Nie podano jednak nazwisk ofiar, nieznane są również żadne szczegóły zdarzenia. Policja prowadzi śledztwo i zabezpieczyła teren. Lokalna stacja telewizyjna CTV Atlantic pokazała nagrania, na których widać radiowozy i ambulanse stojące pod jednym z domów.
We Fredericton w Nowym Brunszwiku mieszka 56 tysięcy ludzi. Jak przypomina BBC, prawo dotyczące posiadania broni jest w Kanadzie bardziej restrykcyjne niż w Stanach Zjednoczonych, ale liczba strzelanin wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat.POLECAMY:Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zbrodnia!

abcd (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

Wyszukaj w sieci:

"Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo