Kanapki i muzyka, czyli piknik z Capellą

Kanapki i muzyka, czyli piknik z Capellą

Mateusz Borkowski

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Muzyka. Capella Cracoviensis zaprasza w sobotę na nietypową, plenerową ucztę muzyczną, która odbędzie się na terenie Szpitala im. Józefa Babińskiego w Kobierzynie.
Nietypowe akcje to ich specjalność

Nietypowe akcje to ich specjalność ©FOT. KRZYSZTOF HAWROT

To kolejna – po koncercie madrygałów w barze mlecznym i występach chórzystów w Lasku Wolskim – nietypowa propozycja słynnego krakowskiego zespołu.

Tym razem Capella zaprasza na piknik symfoniczny. W teatrze przy Szpitalu im. Józefa Babińskiego zabrzmią cztery symfonie skomponowane przez synów Bacha: Johanna Christiana i Carla Philippa Emanuela, a także Josepha Haydna
i Wolfganga Amadeusza Mozarta. Orkiestrę poprowadzi włoski skrzypek i koncertmistrz Alessandro Moccia.

Na przybyłych gości będą czekać zestawy piknikowe (w cenie 15 zł). Ale organizatorzy zachęcają też do wzięcia własnych koszy piknikowych oraz koców, na których przed koncertem oraz w 45-minutowej przerwie będzie można zrelaksować się w otoczeniu parkowej zieleni.


Po koncercie dyrekcja szpitala zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowego zespołu szpitalno-parkowego w Kobierzynie (spacer potrwa około 2 godzin).

Organizatorzy przygotowali również specjalny autobus, który odjedzie z przystanku „Filharmonia” znajdującego się przy ul. Straszewskiego o godz. 10, wprost do szpitala w Ko­bierzynie. Rezerwacje pod numerem tel. 721 620 833.Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo