Kandydaci do złota nie zawiedli

(ART)
PlusLiga siatkarzy. Po weekendowych meczach znamy trzy z czterech zespołów, które zagrają w półfinale. W I rundzie play-off obyło się bez niespodzianek.

Bez większych problemów w strefie medalowej znalazły się dwie najlepsze ekipy rundy zasadniczej: Asseco Resovia i PGE Skra Bełchatów. Rzeszowianie ponownie pokonali Cerrad Czarnych Radom (tym razem 3:0, poprzednio 3:2). Broniąca złota Skra po raz drugi bez straty seta ograła ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Trzech spotkań potrzeba było do wyłonienia półfinalisty w rywalizacji Jastrzębskiego Węgla i Cuprum Lubin. Faworyzowana ekipa ze Śląska w sobotę wyrównała stan rywalizacji (3:1). W niedzielę postawiła kropkę nad i, ale dopiero po pięciosetowym boju.

W sobotę pierwszy mecz rozegrały Transfer Bydgoszcz i Lotos Trefl Gdańsk. Starcie było niezwykle zacięte, w trzecim secie gospodarze obronili meczbole i przedłużyli walkę o kolejną partię. W niej jednak górą byli gdańszczanie. Następny mecz w środę.

Wyniki, ćwierćfinały (do 2 zwycięstw): PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:18, 25:20, 27:25), play-off: 2:0, awans: Skra; Asseco Resovia - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:13, 25:16, 25:21), play-off: 2:0, awans: Resovia; Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:1 (19:25, 30:28, 25:17, 25:20) i 3:2 (25:12, 20:25, 25:23, 20:25, 15:11), play-off: 2:1, awans: JW; Transfer Bydgoszcz - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (25:27, 23:25, 35:33, 16:25), play-off: 0:1.
O udział w rywalizacji o miejsca 5.-12. (dwumecz): BBTS Bielsko-Biała - Banimex Będzin 0:3, pierwszy mecz: 2:3, awans: Banimex; Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn 3:0, pierwszy mecz: 2:3, awans: Politechnika.