Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kandydat na prezydenta: Hala Targowa jak w Barcelonie albo Monachium, a nie klub nocny na Grzegórzkach

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Zdaniem posła Aleksandra Miszalskiego w Krakowie powinna powstać hala targowa, taka jak np. w Barcelonie.
Zdaniem posła Aleksandra Miszalskiego w Krakowie powinna powstać hala targowa, taka jak np. w Barcelonie. Marcin Banasik/Pixabay
Poseł Aleksander Miszalski, kandydat PO na prezydenta Krakowa, zabrał głos w sprawie utworzenia klubu nocnego na terenie Hali Targowej na Grzegórzkach. Zaznaczył, że jak będzie rządził miastem, to powstanie tam hala targowa z prawdziwego zdarzenia jak w innych znanych metropoliach europejskich, a nie będzie miejsca dla działalności, która może generować hałas i powodować obawy mieszkańców o zakłócanie spokoju.

- Kraków powinien mieć prawdziwą halę targową, jak na przykład La Boqueria w Barcelonie, czy Viktualienmarkt w Monachium. Hala Targowa na Grzegórzkach byłaby do tego idealna. Pozwoliłoby to odżyć całej okolicy po nieudanej rewitalizacji. Niestety, ma tu powstać kolejny ogromny klub nocny. To definitywnie zakończy historię Hali Targowej, która mogłaby być świetnym miejscem spotkań dla mieszkańców i atrakcją dla turystów. Tak dla targowiska, nie dla klubu nocnego w tym miejscu. Jako prezydent Krakowa zrobię wszystko, by tego dopilnować - podkreśla poseł Aleksander Miszalski.

Przypomnijmy, że część zabytkowego budynku Hali Targowej przy ul. Daszyńskiego 3 w Krakowie ma się stać nocnym lokalem rozrywkowym. Od strony pasażu zachodniego, w najwyższej części kompleksu, w dawnej chłodni - powstaje ogromny, rozlokowany na trzech kondygnacjach, nocny klub muzyczny.

Zespół zabudowań Hali Targowej, wzniesiony w latach 1937-1940, jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Jak przekazało nam Biuro Prasowe Urzędu Miasta Krakowa, budynek Hali Targowej stanowi własność gminy Kraków i jest w użytkowaniu wieczystym Społem Podwawelskiej Spółdzielni Spożywców, która w części obiektu prowadzi działalność handlową.

Właśnie „Społem” wynajęło pomieszczenia dawnej chłodni inwestorowi – spółce Centrum Rozrywki ART Club, mającej siedzibę w Ustrzykach Dolnych (w województwie podkarpackim), mającej duże doświadczenie w prowadzeniu klubowej i rozrywkowej działalności w różnych rejonach Polski. W Krakowie spółka ta prowadzi m.in. popularny Shine Club Kraków w kamienicy przy ul. Starowiślnej oraz Klub30 przy ul. Kościuszki.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że dla inwestycji wydano wszystkie potrzebne dokumenty (pozwolenie na budowę itp.), a prace są prowadzone pod nadzorem miejskiego konserwatora zabytków. Planowany finał remontu pomieszczeń "pod klub" na Grzegórzkach to kwiecień 2024 r.

W zabytkowym budynku Hali Targowej na krakowskich Grzegórzkach powstaje nocny klub muzyczny. Finał adaptacji pomieszczeń dawnej chłodni na cele rozrywkowe zapowiedziano w kwietniu 2024. Inwestycji sprzeciwia się wielu mieszkańców

Część Hali Targowej w Krakowie zmienia się w piętrowe centru...

Przy Hali Targowej funkcjonuje targowisko. W ciągu tygodnia można kupić tam warzywa, owoce i artykuły spożywcze. W niedziele odbywa się tam popularna giełda staroci, sprzedawane są też m.in. książki, w tym podręczniki.

Obok placu znajduje się lodowisko Cracovii, a także nowy przystanek kolejowy Kraków Grzegórzki. W planach jest budowa placu Grzegórzeckiego. Koncepcja przewiduje, że na tym placu, między targowiskiem a zabudową po drugiej stronie ul. Grzegórzeckiej, powstanie przestrzeń dla osób korzystających z węzła przesiadkowego z małą architekturą i zielenią.

Dlaczego pory roku wpływają na nasz nastrój?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Kandydat na prezydenta: Hala Targowa jak w Barcelonie albo Monachium, a nie klub nocny na Grzegórzkach - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski