Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kandydatka PiS na prezydenta Krakowa oficjalnie rozpoczęła kampanię wyborczą

Grzegorz Skowron
Grzegorz Skowron
Małgorzata Wassermann, kandydatka PiS na prezydenta Krakowa rozpoczęła kampanię wyborczą. Na początek zaprezentowała swoje hasło wyborcze i pomysły na edukację. Zapowiedziała, że swój program będzie przedstawiać sukcesywnie.

„Nowy prezydent, większe możliwości” – pod takim hasłem Małgorzata Wassermann idzie do wyborów na prezydenta Krakowa. Ale na dzisiejszej konferencji prasowej częściej używała sformułowania „Najpierw chleb, potem igrzyska”. Także w kontekście swojego programu wyborczego w dziedzinie edukacji. Przyznała bowiem, że na jej pomysły trzeba pieniędzy, które zabierze m.in. z festynów, pikników imprez. - bo „najpierw chleb, potem igrzyska”.

A jej propozycje dotyczące oświaty naprawdę będą sporo kosztować. Jako prezydent miasta chce nie tylko zapewnić miejsce w żłobku i przedszkolu każdemu dziecku (i to w rejonie miejsca zamieszkania), ale też zmniejszyć grupy przedszkolne do 20 dzieci (dziś to średnio 25). Dostęp do psychologa, logopedy, pedagoga ma być w każdym przedszkolu, a nie tylko w poradniach. Małgorzata Wassermann planuje także zwiększenie liczby etatów pedagogicznych w przedszkolach, dodatkowe etaty dla nauczycieli z językiem angielskim, zwiększenie liczby godzin pozalekcyjnych, zwiększenie dodatku wychowawczego dla nauczycieli (docelowo do 500 zł). Za jej prezydentury świetlice szkolne mają być czynne do godz. 18, w każdej szkole będzie gabinet pielęgniarski, z być może po 5 latach uda się też umieścić w szkołach gabinet stomatologiczny.

Do natychmiastowego rozwiązania – według Małgorzaty Wassermann – jest problem braku miejsc parkingowych przy placówkach oświatowych. Rodzice skarżyli się kandydatce PiS, że jak przyjeżdżają na zebrania, to Straż Miejska z większym zaangażowaniem zakłada blokady na koła aut zaparkowanych przy szkołach i nakłada mandaty na kierowców. Małgorzata Wassermann nie zdradziła jednak, jak natychmiast rozwiąże ten problem.

Według niej realizacja programu wyborczego w zakresie edukacji będzie wymagać zwiększenia wydatków na oświatę do 30 proc. całego budżetu miasta. Ale już dziś – biorąc pod uwagę budżetowe zapisy na oświatę, edukacyjną opiekę wychowawczą, kulturę fizyczną i kulturę - te wydatki są na bardzo zbliżonym poziomie.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski