Kania gorsza od Niemki

Agnieszka Bialik, Paryż
Tenis. Nie udał się Pauli Kani rewanż za porażkę Agnieszki w pierwszej rundzie. Zabrakło solidności, trochę sił i skuteczności. Annika Beck okazała się rywalką znacznie bardziej wymagającą niż Mona Barthel w poprzedniej rundzie.

Po dwa przełamania w każdym secie przy serwisie Polki wystarczyły, by to Niemka, po godzinie i 13 minutach spędzonych na korcie, cieszyła się z wygranej. – Wyszłam na ten mecz pewna siebie, ale nie czułam tak piłki jak w poprzednich pojedynkach. Chciałam zagrać solidnie, ale nie wyszło – powiedziała nam Paula Kania.

Dzisiaj o III rundę powalczy w Paryżu Jerzy Janowicz. Rywalem: Argentyńczyk Leonardo Mayer, 22. na liście ATP, rozstawiony w Paryżu z numerem 23. Z Janowiczem grał tylko raz na twardym korcie w Sydney i wygrał w trzech setach. Nasz tenisista zapewnia, że czuje się dobrze i nie ma dla niego znaczenia, z kim gra, byle grał swoje. Pierwsze przetarcie z Argentyńczykiem Janowicz już miał… wczoraj w deblu. W parze z Jarko Nieminenem przegrali z Mayerem i Berlocqiem 7:6, 3:6, 6:7.

Wcześniej swój pierwszy mecz w grze podwójnej wygrał Łukasz Kubot. Polak z Francuzem Jeremym Chardym ograli z kolei 6:4, 6:3 Kolumbijczyków Faraha i Cabala.

Z czterech ubiegłorocznych półfinalistek Rolanda Garrosa w turnieju nie ma już dwóch. Do Eugenie Bouchard dołączyła Simona Halep. Rumunka, finalistka A.D. 2014, przegrała z Mirjaną Lucic-Baroni 5:7, 1:6.

Transmisje z Roland Garros w Eurosporcie i Eurosporcie 2.