Kanonada na koniec rundy zasadniczej

MZ
Strzela Tomasz Daniec (Warriorz) FOT. MACIEJ ZUBEK
UNIHOKEJ. Zakończył się sezon zasadniczy w rozgrywkach Podhalańskiej Ligi Unihokeja, rozgrywanej pod patronatem TKKF Gorce. W najbliższą niedzielę odbędą się pojedynki ćwierćfinałowe.

W ostatniej kolejce spotkań najwięcej emocji dostarczyło starcie Warriorz z Copacabaną. W ciągu 40 minut gry padło aż 27 bramek! Po pierwszej połowie dwubramkową zaliczkę mieli "Wojownicy", ale po przerwie szybko ją roztrwonili i mimo szturmu na bramkę przeciwnika w ostatnich sekundach, przegrali ten mecz 13-14. Zespół Chupacabras, który już przed tygodniem zapewnił sobie pierwsze miejsce, pofolgował sobie w starciu ze ekipą SportowegoPodhala i przegrał wysoko 8-14. Z drugiego miejsca na rundy play-off przystąpią gracze Black Shadows. Zadecydowała o tym ich wygrana 10-5 nad mającą duże problemy ze skompletowaniem składu drużyną Auli.

W najbliższą niedzielę rozpocznie się faza play-off. W ćwierćfinałach gra się mecz i rewanż. Pary tego etapu rozgrywek wyglądają następująco: Chupacabras - Warriorz, Black Shadows - Aula oraz Copacabana - SportowePodhale/Górale.

Zwycięzcy zapewnią sobie bezpośredni awans do półfinałów. Czwartego półfinalistę wyłoni natomiast turniej barażowy rozegrany pomiędzy trzema przegranymi z meczów fazy ćwierćfinałowej.

WYNIKI

SportowePodhale/Górale - Chupacabras 14-8 (8-2): Siaśkiewicz 5, Wronka 4, B. Kalata 3, Zientara, Zubek - M. Handzel 2, Książkiewicz 2, J. Handzel 2, Staszel 2.

Warriorz - Copacabana 13-14 (6-4): Kostela 5, Barszczewski 4, Smarduch 3, Daniec - Bełtowski 5, Gotkiewicz 3, Ślusarek 3, Biegun 2, Marszałek.

Black Shadows - Aula 10-5 (3-3): Dzioboń 3, Burkat 3, Hamrol, Gąsienica Makowski, Kwak, Babiak - Bierówka 3, Iskrzycki, Wiśniewski.

1. Chupacabras 15 18 95-90

2. Black Shadows 15 18 106-82

3. SportowePodhale 15 17 104-99

4. Copacabana 15 15 104-102

5. Warriorz 15 12 92-102

6. Aula 15 10 87-97