"Kanonierzy" rozgromieni

FIL
Sensacyjne wyeliminowanie Liverpoolu przez II-ligowy Barsnley i rozgromienie Arsnealu przez Manchester United to najważniejsze wydarzenia meczów V rundy Pucharu Anglii.

Puchar Anglii: Liverpool wyeliminowany przez II-ligowy Barnsley!

Liverpool przegrał na własnym boisku z Barnsley 1-2. Gospodarze nie zlekceważyli rywala, grali w silnym składzie, ale mimo prowadzenia (gol Kuyta z kilku metrów) doznali porażki. Po przerwie do remisu doprowadził Foster, a w 3 min doliczonego czasu gry Howard precyzyjnym strzałem tuż przy słupku pokonał Itandje . Bohaterem meczu był 23-letni bramkarz gości Steele, który przybył do Barnsley na awaryjne wypożyczenie z West Bromwich Albion dopiero w czwartek. Popisał się on kilkoma wspaniałymi interwencjami. W maju 2002 roku został kupiony za pół miliona funtów przez... Manchester United, ale ani razu nie wystąpił w pierwszym zespole. Grał natomiast w Coventry, Peterborough i wspomnianym WBA, zaliczając jednak tylko 47 występów w drużynach seniorskich w karierze. W sobotę wystąpił po raz pierwszy od 15 grudnia.
Mistrz Anglii Manchester United pokonał lidera Premiership Arsenal aż 4-0. "Czerwone Diabły" przez całe spotkanie miały przewagę i mogły wygrać w wyższych rozmiarach. "Kanonierzy" wystąpili w mocno osłabionym składzie, w dodatku od 49 min grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Eboue za uderzenie łokciem w żebra Evrę. Na ławce rezerwowych siedzieli dwaj polscy bramkarze: Kuszczak (MU) i Fabiański (Arsenal). Prowadzenie uzyskał głową z 5 metrów Rooney po zagraniu także głową Andersona. Wynik podwyższył w identyczny sposób Fletcher po centrze Naniego. Wkrótce potem ten ostatni po podaniu Carricka z półwoleja pokonał Lehmanna. W drugiej połowie Rooney przegrał pojedynek z Lehmannem, a w rewanżu Eduardo strzelił nad poprzeczkę. Czwartego gola zdobył głową Fletcher - ponownie po dośrodkowaniu Naniego. W końcówce meczu bliski szczęścia był Saha, ale Lehmann nogami obronił jego strzał.
Nie zawiodła broniąca trofeum Chelsea Londyn, która pokonała przed własną publicznością Huddersfiled Town 3-1 - do przerwy było 1-1 - i awansowała do ćwierćfinału FA Cup.
III-ligowe Bristol Rovers pokonało u siebie II-ligowy Southampton 1-0. W barwach "Świętych" 80 minut zagrał Saganowski, ale zagrał tak jak jego koledzy - słabo. Jedynego gola zdobył z rzutu wolnego Lambert.

Wyniki

Manchester United -**Arsenal 4-0 (3-0), Rooney 16, Fletcher 20 i 74, Nani 38, cz.k.: Eboue (Arsenal); Bristol Rovers -**Southampton 1-0 (0-0), Lambert 84; Cardiff City -**Wolverhampton 2-0 (2-0), Whittingham 2, Hasselbaink 11; Chelsea -**Huddersfield Town 3-1 (1-1), Lampard 18 i 60, Kalou 70 - Collins 45+1; Coventry City -**West Bromwich Albion 0-5 (0-1), Brunt 12, Bednar 59 i 69 karny, Miller 76, Gera 75, cz.k.: Doyle (Coventry) 48; Liverpool -**Barnsley 1-2 (1-0), Kuyt 32 - Foster 57, Howard 90'+3; Sheffield United - Middlesbrough 0-0; Preston North End - Portsmouth 0-1 (0-0), Carter 90+5 samob. (FIL)**