Kapelusze na tafli

as
HOKEJ. Wczoraj w rozgrywanych na Słowacji mistrzostwach świata elity odbyły się dwa mecze ćwierćfinałowe. Czechy pewnie pokonały USA 4-0, a Szwedzi wyeliminowali Niemców.

Aktualni mistrzowie świata Czesi prezentują wysoką formę w turnieju. Wczoraj siłą napędową była pierwsza formacja, w której grają dwaj zawodnicy rosyjskiego klubu Awangard Omsk: Jagr i Cervenka oraz gracz Montreal Canadiens - Plekanec. Ten atak zdobył wszystkie cztery bramki, a aż trzykrotnie trafił do siatki 38-letni Jagr. Kiedy w trzeciej tercji w 57 min ustrzelił hat tricka, na lód poleciały kapelusze. Tak na lodowiskach NHL kibice wyrażają swoje najwyższe uznanie dla hokeisty.

Czesi pokazali bardzo zdyscyplinowaną grę, mają także świetnego bramkarza. Pavelec, na co dzień gracz klubu NHL z Atlanty, bronił wczoraj znakomicie zwłaszcza w pierwszej tercji, w której Amerykanie byli równorzędnym rywalem dla Czechów.

Szwedzi w ćwierćfinale bez problemów pokonali rewelację mistrzostw zespół Niemiec. "Trzy Korony" uzyskały bardzo szybko prowadzenie, bo już w 27 sekundzie. W 29 min odskoczyły na trzy gole (4-1) i potem kontrolowały spotkanie. Najlepszym graczem na tafli był Berglund, na co dzień gracz St. Louis Blues, zdobył gola, miał dwie asysty. Szwedzi w półfinale zagrają z Czechami.

Dzisiaj w Bratysławie hit ćwierćfinałów, mecz Kanada - Rosja, w ostatniej parze zmierzą się Finlandia i Norwegia.

WYNIKI

Ćwierćfinały: Czechy - USA 4-0 (1-0, 1-0, 2-0), 1-0 Jagr 18, 2-0 Jagr 25, 3-0 Plekanec 51, 4-0 Jagr 57.

Szwecja - Niemcy 5-2 (2-1, 2-1, 1-0) 1-0 Thornberg 1, 1-1 Ullmann 12, 2-1 Berglund 16, 3-1 Persson 25, 4-1 Eriksson 29, 4-2 Wolf 39, 5-2 Thornberg 49. (as)