Karate kyokushin. Trio stanęło na podium

(FIL)
Trzy medale zdobyli reprezentanci klubów z Krakowa i Wieliczki w mistrzostwach Polski seniorów (open i kata) oraz MP juniorów (kumite i kata) w Olsztynie.

Najlepiej spisała się Anna Lisowska (Kraków), która w kata zajęła drugie miejsce. Była mistrzyni świata (w 2014 roku w Tokio), trenująca karate od dziewięciu lat, musiała uznać wyższość tylko Kamili Krzak (Sosnowiec).

W rywalizacji seniorów - zawodników powyżej 35 lat - Janusz Zięcina (Wieliczka) stanął na najniższym stopniu podium w open w kat. +85 kg.

W zmaganiach juniorek młodszych w kumite Karolina Kądzielawa (Kraków) była trzecia w kat. 55 kg. Z kolei w gronie juniorów młodszych w kumite Dawid Ślęczka (Wieliczka) zajął siómą lokatę w kat. +75 kg.

Startowało ponad 200 zawodników z ok. 60 ośrodków.