Karate. W Krakowie zaprezentowali się najzdolniejsi

(ŻUK)
Aż 823 zawodników z 40 klubów z całej Polski wystąpiło w II Pucharze Krakowa w Karate Tradycyjnym.

Rywalizowała młodzież i dzieci. Najmłodsi mieli po 5 lat, najstarsi 17.

Dzieci posiadające białe pasy, a więc będące na pierwszym szczeblu wtajemniczenia, prezentowały podstawowe techniki. Nieco starsze, do lat 13, mogły pochwalić się podstawowymi formami walki w miejscu, czyli kata. Juniorzy i juniorzy młodsi rywalizowali w kumite (walki). Były też konkurencje drużynowe.

Jak zwykle powody do radości mieli zawodnicy Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego. W kata drużynowym wygrali w dwóch kategoriach. Wśród dziewcząt wystąpiły Zofia Taranczewska, Joanna Łyżwiń-ska, Dominika Kmiecik, a wśród chłopców: Karol Chłopicki, Antoni Czechowski, Kamil Rak.

Magdalena Chorąży wygrała wśród dzieci z pomarańczowymi pasami, a Natalia Firlit okazała się najlepsza w kata w juniorkach młodszych. Kamila Zięba triumfowała wśród posiadaczek zielonych pasów. Z kolei Mikołaj Grzesiuk zwyciężył w kategorii 10-11-latków (także zielone pasy).

W starszych rocznikach też krakowianie byli widoczni. Wiktoria Zachariasz zajęła 2. miejsce w juniorkach w kata, a Natalia Jach była 3. w kumite juniorek młodszych. - Zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom w __kategoriach juniorskich - mówi Rafał Wajda, prezes i trener KKKT. - W końcu to są medaliści mistrzostw świata i Europy. Dla mnie, jako dla trenera kadry, ten turniej był pożyteczny, gdyż mogłem zobaczyć wszystkich podopiecznych. Ten turniej był jednym z najważniejszym sprawdzianów przed mistrzostwami Polski, które odbędą się w czerwcu. Jego formuła była taka, żeby każdy mógł stoczyć wiele walk. Dlatego zrobiliśmy je najpierw w grupach, a później o medale. By po __nie sięgnąć, kandydat musiał wygrać dziewięć pojedynków.