Karetka na boisku

PAN
Bramkarz Strażaka Kokotów Tomasz Woźniak FOT. ANDRZEJ WIŚNIEWSKI
KLASA A WIELICZKA. Kontuzje i czerwone kartki w Podłężu. Piłkarz Podłęże - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 2:1 (1:0)

1:0 K. Dudzik 8, 1:1 J. Rajczyk 65, 2:1 M. Dudzik 86.

Piłkarz: Klimczak - Bursa, Wójcik, Rynduch, Ciastoń - Pilch, Stus (20 K. Małek), Czeliński, Pal - K. Dudzik, M. Dudzik.

Węgrzcanka: Kutyła - Świt, Ołowski, Garycki, Babik (75 Cebulak) - Lewiński (70 T. Rajczyk), Smęder (20 Radziszewski), Izbiński, J. Rajczyk - Łaciak, Starowicz.

W meczu lokalnych rywali sporo się działo. W 8 min K. Dudzik zaskoczył Kutyłę silnym strzałem, po rozegraniu rzutu wolnego. W 20 minucie w powietrznym starciu ucierpieli Stus i Smęder, których z boiska odwiozła karetka pogotowia. Wkrótce czerwoną kartkę (faul "ratunkowy") otrzymał Rynduch i goście uzyskali sporą przewagę. Jej efektem była wyrównująca bramka, ale w 70 minucie siły na boisku się wyrównały, gdy arbiter odesłał do szatni Ołowskiego (także faul "ratunkowy"). Końcówka meczu należała do Piłkarza, który zdołał przechylić szalę na swoją korzyść, po strzale M. Dudzika.

Strażak Kokotów - Targowianka 2:2 (1:1)

Bramki: Sysło, Janiszyn - M. Pituła, Prytko.

Strażak: T. Woźniak - Płocha, Kutaj, Marek, Popiołek - Lebiest, Pieprzyca, R. Zawiła, Janiszyn - Kubusiak (10 B. Kołek), Sysło.

Targowianka: Dąbek (46 Motak) - Kossak, P. Pituła, Windak, D. Świętek, M.Pituła, Włodarczyk, Wisłocki, Życzynński (85 S. Świętek), F. Świętek, Prytko (75 J. Świętek).

Faworytem meczu byli goście i wszystko wskazywało na to, że zdobędą w Kokotowie pełną pulę. Jednak w 90 minucie z rzutu wolnego, z około 40 metrów, piłkę w pole karne wrzucił Sysło, błąd popełnił Motak i piłkę do pustej bramki skierował Janiszyn. Pierwsza bramka dla Strażaka padła po akcji dwóch wychowanków Krakusa Nowa Huta, dogrywał Płocha, a Sysło strzałem z bliska zaskoczył Dąbka. Piłkarsko lepszym zespołem byli goście, ale w końcówce opuściło ich szczęście.

Gdovia - Wilga Koźmice Wielkie 6:2 (0:1)

Bramki dla Gdovii: K. Kasprzyk 2, P. Kasprzyk 2, Pieprzyk G. Kulma.

Gdovia: A. Serafin - Strojek, P. Kasprzyk, G. Kulma, S. Serafin - Pałka, K. Kasprzyk, Cebula (60 Ciężarek) - Wołek (55 D. Kulma), Kupiec (46 Pieprzyk), Rojek (55 P. Kulma).

- Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale cieszymy się ze zwycięstwa oraz z faktu, że utrzymaliśmy prowadzenie w tabeli - powiedział grający trener Gdovii Michał Ciężarek.

W innych meczach: Iskra Zakrzów - Wilga Golkowice 3:2 (0:2), Górniak, Balachowski, Przęszczek - Jamka, Jania; Start Brzezie - Tęcza Słomiróg 4:2 (2:1), Goguła 2, Szewczyk, Kruczkowski - J. Świątko, Kotaś; Wiarusy Igołomia - Nadwiślanka Nowe Brzesko 0:1 (0:0); Batory Wola Batorska - Zryw Szarów 5:2.

1.   Gdovia   14   31   39-11

2.   Piłkarz   14   30   40-24

3.   Batory   14   26   31-25

4.   Targowianka   14   24   34-23
  5.   Węgrzcanka   14   23   36-27

6.   Strażak   14   22   28-25

7.   Wiarusy   14   21   26-17

8.   Zryw   14   21   34-32