Karina po raz czwarty

(ŻUK)
Łucznictwo. W Krakowie na torach łuczniczych KS Płaszowianki odbyła się czwarta runda łuczniczego Grand Prix kadry narodowej.

Po raz czwarty zdecydowanie zwyciężyła najlepsza w tej chwili zawodniczka w Polsce - Karina Lipiarska-Pałka z Grota Zabierzów, wyprzedzając koleżanki z reprezentacji - Natalię Leśniak i Wiolettę Myszor (obie Łucznik Żywiec).

W pierwszym dniu po kwalifikacjach Lipiarska-Pałka była na trzecim miejscu, a w pojedynkach pucharowych zajęła drugą lokatę, ulegając w finale Natalii Leśniak 5:6 (po barażu 8:10). Natomiast w drugim dniu zawodów, w kwalifikacjach zajęła pierwsze miejsce, a w pojedynkach pucharowych w finale uległa Wioletcie Myszor 3:7. Takie wyniki dały zabierzo-wiance zwycięstwo w punktacji IV rundy i zdecydowane prowadzenie po czterech rundach.

Teraz przed reprezentacją bardzo ważny start w Pucharze Świata w Antalyi. W dniach 13-19 czerwca Polki powalczą o kwalifikacje do igrzysk olimpijskich Rio de Janeiro jeśli chodzi o zmagania drużnowe. Wcześniej jedną kwalifikację indywidualną dla Polski wywalczyła właśnie Lipiarska-Pałka.

Równolegle na torach odbyły się mistrzostwa Krakowa. W imprezie uczestniczyło ponad 100 zawodniczek i zawodników z całej Polski bez zawodników biorących udział w Grand Prix. W seniorach wygrał Jakub Biela (Tramp Jarosław), w seniorkach Aleksandra Baran (Stella Kielce), 8 była Karolina Piekarz z Płaszowianki.