Karny w końcówce

JH
1-0 Gródek 85 (rzut karny). Piotr Artur Gajewski z Krakowa. Żółte kartki: Pędzimąż - Kucharczyk, Kurnyta, Anioł, czerwona kartka: Anioł 90 (druga żółta). Widzów 450.

Wierchy Rabka - Lubań Maniowy 1-0 (0-0)

Wierchy: Olchawa 6 - Jan Zasadni 6 (70 Majerski), Gródek, Kołat 6, Możdżeń 6 - Zachara 6, Kościelniak 5, Mitoraj 6, Józef Zasadni 5 (80 Mach) - Pędzimąż 5, Gromczak 5.
   Lubań: Kucharczyk 6 - Anioł 0, Ruchała 6, Kowalik 6, Babik 6 - Jandura 6, Węgrzyn 6, Gargas 4 (60 Darlewski), Poręba 6 - Michlik 6 (80 Ciesielka), Kurnyta 7.
   Po spotkaniu goście mieli ogromne pretensje do arbitra z Krakowa, który, ich zdaniem, wypaczył wynik, pochopnie dyktując karnego w końcówce meczu. Zgoła odmienną opinię wyrażali miejscowi, twierdząc, że faul na Kołacie był ewidentny.
   Było to bardzo zacięte, obfitujące w agresywne zagrania spotkanie. W 30 min w dość oczywisty sposób w obrębie szesnastki podcięty został Mitoraj. Gwizdek arbitra jednak milczał. W 35 min tylko przytomnej interwencji Olchawy zawdzięczają rabczanie czyste konto. Siedem minut później, po strzale Gromczaka z trzynastu metrów, udanie interweniował Kucharczyk. W 85 min Kołat minął dwóch obrońców z Maniów, przez trzeciego został zatrzymany. Piotr Gajewski stwierdził, że w sposób niezgodny z przepisami. Zatem "wapno", pewny strzał Gródka i 1-0. Do kolejnej kontrowersyjnej sytuacji doszło na dwie minuty przed końcem. Wyskakujący do górnej piłki Olchawa został ostro zaatakowany w powietrzu i futbolówka znalazła się w siatce. Sędzia gola jednak nie uznał, dopatrując się faulu na golkiperze miejscowych. Protestom gości nie było końca.
   Jak przyznali nawet i działacze Wierchów, najbardziej sprawiedliwym w tym meczu rezultatem byłby remis.