Maciej Hołuj
W białej koszulce Damian Lepiarz (Dalin Myślenice)
W białej koszulce Damian Lepiarz (Dalin Myślenice) Fot. Maciej Hołuj
Przez pierwszy kwadrans na boisku trwały piłkarskie szachy.

Żadna z drużyn nie przeprowadziła akcji, która przyspieszyłaby tętno przybyłych na mecz kibiców. Dopiero w 16 minucie goście przeprowadzili składną akcję, po której na bramkę strzelał Igor Szopa, ale Martin Szwiec wykazał się refleksem i wybił piłkę nogami na rzut rożny. W 19 minucie Szymon Tokarz otrzymał długie podanie na skrzydło, podciągnął piłkę w okolice pola karnego i rzucił centrę.

Niesiona wiatrem piłka zaskoczyła całkowicie bramkarza przyjezdnych, wpadając mu "za kołnierz" do bramki. W 36 minucie jeszcze raz zrobiło się groźnie pod bramką Soły. Marek Mizia przedarł się lewym skrzydłem pod pole karne rywala i z bliska, z ostrego kąta, oddał strzał na bramkę Kamila Talagi. Golkiper Soły odbił piłkę przed siebie, zaś nadbiegający Krzysztof Kozieł mocnym strzałem skierował ją... ponad bramkę.

W drugiej połowie przewagę uzyskali piłkarze z Oświęcimia. W 70 minucie Andrzej Biel wybijając piłkę w podbramkowym tłoku, trafił nią pechowo w nogę Mateusza Glenia i niesiona wiatrem piłka wtoczyła się tuż przy słupku do bramki Szwieca. W kuriozalnych golach było zatem 1:1. W 81 minucie Jakub Snadny wymanewrował obronę Dalinu i ładnym strzałem uzyskał drugiego dla Soły.

Zdaniem trenerów
Krzysztof Bukalski, Dalin:
- Przez cały mecz Soła miała od nas więcej z gry. Nie mam pretensji do moich zawodników, zagrali walecznie i ambitnie, prowadzili z liderem tabeli 1:0, toczyli z nim momentami bardzo wyrównany bój, były momenty, że nawet przeważali. Niestety, nie udało im się w drugiej połowie obronić wyniku. No cóż, gramy dalej.

Sebastian Stemplewski, Soła:
- Przy dwóch bramkach wiatr pomógł piłkarzom, raz rywalowi, raz nam, ale zwycięski gol nie był już dziełem sił natury, ale efektem naszej dobrej gry. Mecz rozgrywany był pod naszą kontrolą.