Katastrofa samolotu wojskowego. Nie żyje pilot...

Katastrofa samolotu wojskowego. Nie żyje pilot [AKTUALIZACJA]

Zdjęcie autora materiału
Piotr Subik

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Zdj. ilustracyjne

Zdj. ilustracyjne ©Fot. Internet

Kilka minut przed godz. 2 w okolicach Pasłęku (woj. warmińsko-mazurskie) rozbił się w piątek samolot MiG-29 z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Samolot brał udział w lotach nocnych.
Zdj. ilustracyjne

Zdj. ilustracyjne ©Fot. Internet

Wrak samolotu odnaleziono ok. pół km od zabudowań. Pilot katapultował się w okolicach miejscowości Sakówko (18 km od Malborka). Po godz. 2.30 lekarz pogotowia potwierdził zgon pilota.

– Do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy MiG-29 loty przy użyciu tego statku powietrznego zostały wstrzymane – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, na konferencji prasowej.

Minister Błaszczak poinformował, że Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego rozpoczęła już prace. Eksperci komisji udali się na miejsce zdarzenia.


"Rodzina zmarłego została powiadomiona o wypadku. Została objęta opieką psychologiczną" - podało MON.

Tragicznie zmarły pilot posiadał ponad 850 godzin wylatanych w powietrzu, w tym ponad 600 godzin na MiG-29, na których pełnił dyżury bojowe. Wielokrotnie brał udział w krajowych i międzynarodowych ćwiczeniach.

- To bardzo bezpieczny samolot, jest to pierwsze tego typu zdarzenie na tym typie statku powietrznego - podkreślił płk Maciej Trelka, szef zarządu działań lotniczych Inspektoratu Sił Powietrznych.

"Ok. 2.00 w nocy rozbił się Mig29 z 22 Bazy w Malborku, gdzie lata świetna Ekipa. Niestety, zginął jeden z Pilotów. Ogromny żal i wielka strata. Wszyscy jesteśmy teraz z Nimi... RiP" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Magnes. Kultura Gazura

Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
pisokomochy rządzą i wszystko jasne

Patriota (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

j.w.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo