Kawęcki ponownie ze srebrem

(ART)
Pływanie. W rozgrywanych w Kazaniu mistrzostwach świata na długim basenie kolejny medal do swej kolekcji dorzucił Radosław Kawęcki. W finale rywalizacji na 200 m stylem grzbietowym zajął 2. miejsce.

Polak był jednym z faworytów – w tej konkurencji w MŚ przed dwoma laty zdobył srebro. Nie zawiódł, w finale uzyskał czas 1.54,55, a na podium wskoczył dzięki świetnemu finiszowi. Zwycięzca Mitchell Larkin (Australia) był poza zasięgiem, wygrał z przewagą aż 0,97 s (1.53,58). Brąz trafił do Rosjanina Jewgienija Ryłowa (1.54,60). To trzeci medal dla Polski w Kazaniu, wcześniej brązy zdobyli Konrad Czerniak i Jan Świtkowski.

W finale popłynęła męska sztafeta 4x200 m stylem dowolnym: Jan Świtkowski, Kacper Klich, Michael Domagala, Kacper Majchrzak, zajmując ostatnie, 8. miejsce (7.10,34).

Dziś będzie szansa na kolejne podium – do finału na 100 m stylem motylkowym awansowali: Konrad Czerniak (4. w półfinale, 51,29) i Paweł Korzeniowski (8., 51,51). Liczymy zwłaszcza na tego pierwszego, który w tej konkurencji ma już srebro i brąz MŚ, a teraz szykuje się do walki o złoto (w Kazaniu odpuścił start na 100 m kraulem).

Dobrze spisała się Anna Dowgiert, która z 8. wynikiem (25,91) dostała się do finału na 50 m stylem motylkowym. Dziś odbędą się kwalifikacje na 1500 m kraulem z udziałem Wojciecha Wojdaka (Unia Oświęcim).

Zwycięzcy. Mężczyźni, 200 m st. grzb.: Mitchell Larkin (Australia) 1.53,58, 200 m st. klas.: Marco Koch (Niemcy) 2.07,76, 4x200 m: Wielka Brytania 7.04,33. Kobiety, 100 m st. dow.: Bronte Campbell (Australia) 52,52; 200 m st. klas.: Kanako Watanabe (Japonia) 2.21,15.