Wieczór karnawałowo-walentynkowy
Na przybyłych czekały niespodzianki: każdy otrzymywał przy wejściu serduszko - los, na który można było wygrać zegarki, kolację dla dwóch osób lub romantyczny weekend w jednym z wielickich hoteli.
Organizatorów nie zawiodła wierna widownia koncertów "Popołudnia ze Straussem" - cyklu letnich spotkań muzycznych, organizowanych przez wielickie muzeum i orkiestrę "Obligato" już od 10 lat. - W tym roku po raz pierwszy próbujemy zorganizować zimowo-karnawałowe "Popołudnie ze Straussem". Tematem spotkania jest miłość. Każdy kogoś kocha, choć niektórzy także wygody życia, karierę, pieniądze... My zapraszamy do muzycznej opowieści o tym, że nie ma w życiu nic ważniejszego nad miłość, nad uczucie, które uskrzydla, dodaje odwagi, choć przynosi czasami cierpienie - powitał publiczność kierownik artystyczny "Obligato" i konferansjer wieczoru Jerzy Sobeńko. - Mimo tej importowanej krzykliwej nowości, jaką są walentynki, właśnie ze względu na miłość ta nowa tradycja ma swoje dobre strony - stwierdził.
Zebrani wysłuchali m.in. utworów Straussa, Kreislera, Fibicha, Donizettiego, Rossiniego, Muhra. Ogromne owacje zgotowano młodej, niezwykle utalentowanej solistce Opery Krakowskiej Edycie Piaseckiej. Ma ona pełne wykształcenie muzyczne (skrzypce i fortepian), w 1999 r. ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie prof. Barbary Niewiadomskiej, brała udział w kursach mistrzowskich prof. Antoniny Kaweckiej, prof. Alison Pears oraz prof. Ryszarda Karczykowskiego. W 1996 r. zadebiutowała w Operze i Operetce Krakowskiej w przedstawieniu "Czarodziejski flet" partią Królowej Nocy. Grała m.in. Elwirę w operze "Don Giovanni", Królową Nocy w "Czarodziejskim flecie", Hrabinę w "Weselu figara", Rozynę w "Cyruliku sewilskim", Neddę w "Pajacach", Coralinę w "Torreadorze". Występowała w Niemczech, Szwajcarii, Holandii, USA. "Obligato" wystąpiło w składzie: Jerzy Sobeńko - fortepian, Maria Kawalec i Zbigniew Kawalec - skrzypce, Orest Bryliński - wiolonczela, Grzegorz Frankowski - kontrabas, Leszek Żurek - instrumenty perkusyjne. Orkiestra powstała w 1992 r., stworzyli ją muzycy zafascynowani wiedeńskim walcem. Współpracują oni z gwiazdami scen operowych i operetkowych. Wielickiej publiczności są doskonale znani.
Tekst i fot.: (WR)
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?