Kęczanin w samą porę zdołał wrócić do gry...

Jerzy Zaborski
I liga siatkarzy. Gospodarze mieli wygrać lekko, łatwo i przyjemnie, a skończyło się rozpaczliwą walką o pełną pulę, bo tylko ona się liczyła w walce o awans do fazy play-off.

Kęczanin Kęty – Avia Świdnik 3:1 (25:19, 25:14, 20:25, 25:22)
Kęczanin: Macionczyk, Błasiak, Macek, Behrendt, Pietruczuk, Biegun, Mariański (libero) oraz Szpyrka, Ogrodniczuk.
Avia: Woźniak, Poinc, Misztal, Dobrzyński, Woźnica, Szaniawski, Sadowski (libero) oraz Łęgowski, Skwarek, Konieczny, Kwiecień.

Rozpoczęło się zgodnie z planem. W premierowej odsłonie, po błędzie Sadowskiego, miejscowi prowadzili 12:9. Czas wzięty przez trenera Krzysztofa Lemieszka niczego nie zmienił. Gospodarze szybko powiększali przewagę, na 16:12 czy 23:17.

Jeszcze łatwiej gospodarzom poszło w drugim secie. Goście nie mogli się przebić przez szczelny kęcki blok. Ostatni remis notowano przy stanie 8:8. Po ataku Pietruczuka zrobiło się 16:10. Z kolei Błasiak punktował na 21:12, więc rywale nie byli już w stanie nic osiągnąć.

Jednak w trzeciej serii na twarzach kęczan zbyt często gościł uśmiech, co było dowodem, że już poczuli się zwycięzcami. Jeszcze przy stanie 8:8 specjalnie się nie stresowali. Jednak ich ataki były bardzo czytelne, więc goście skutecznie je blokowali i przy stanie 8:13 kęczanie mieli już jednak problem. Od stanu 14:21 wiadomo było, że marzenia o pełnej puli będą musieli realizować w czwartym secie.

W nim trwała wymiana ciosów. Było 13:10, ale kęczanie nie umieli wypracować bezpiecznej zaliczki, więc zaserwowali kibicom nerwową końcówkę: 19:18, 21:20, 21:21. Dopiero przy stanie 24:21 miejscowi mogli nieco odetchnąć. Bohaterem ostatniej akcji okazał się Karol Behrendt, popisujac się efektowym atakiem ze środka: –_ Jesteśmy młodym zespołem, który chce się cieszyć grą, więc być może stąd wzięło się rozluźnienie w trzecim secie. Jednak w porę udało nam się wrócić do __gry _– powiedział środkowy Kęczanina.