Kęczanin zwyciężyłpo dreszczowcu

Jerzy Zaborski
I liga siatkarzy. Kęczanin znów na zwycięskiej ścieżce. Tym razem wykorzystał atut własnej hali, pokonując solidny zespół z Zawiercia.

Kęczanin Kęty – Warta Aluron Zawiercie 3:1 (25:23, 21:25, 25:17, 30:28)
Kęczanin: Błasiak, Macionczyk, Biegun, Pietruczuk, Macek, Behrendt, Mariański (libero) oraz Ciupa, Szpyrka, Gaweł, Ogrodniczuk.
Warta: Swodczyk, Auguścik, Zborowski, Dzierżanowski, Syguła, Szadkowski (libero) oraz Brożyniak, Kantor, Szarek, Zbierski.

Ważne, żeby dobrze wejść w__mecz. Jak wygramy pierwszego seta, to młodzież potrafi się pozytywnie nakręcić – mówił przed meczem Marek Błasiak, trener kęczan.

W premierowym secie kibice byli świadkami wymiany ciosów. Jednak przy stanie 11:9 trener gości Albert Semeniuk poprosił o czas. Po nim miejscowi utrzymywali jednak dwupunktową zaliczkę, by powoli ją powiększać. Przy 19:15 przyjezdni znów wzięli czas. Jednak kęczanie „dowieźli” bezpieczną zaliczkę do końca.

Druga partia rozpoczęła się od wyniku 2:5. Wprawdzie kęczanie doprowadzili do remisu 5:5, ale tym razem przypadła im rola goniących wynik. Od stanu 7:10 zrobiło się 17:17. Ostatni kontakt był przy stanie 21, ale potem punktowali już zawiercianie.

Gospodarze szybko wyciągnęli wnioski i w kolejnym secie kontakt był do stanu 6:5. Potem uciekli na 12:7, a przy 21:13 wiadomo było, że decydująca dla losów pojedynku będzie czwarta partia.

W niej gospodarze chcieli skończyć walkę, żeby wziąć pełną pulę. Z kolei goście chcieli przeciągnąć rywalizację, by mieć choćby „oczko”.

Przy stanie 24:23 miejscowi przy zagrywce wyrzucili piłkę w aut. Nie skończyli rywalizacji, więc kibice byli świadkami dreszczowca. Przy stanie 24:25 atak Ogrodniczuka przedłużył nadzieje kęczan na dalszą walkę. Było 28:27 gdy zablokowany został Ciupa. Po kolejnym punkcie Ogrodniczuka pomylili się z kolei goście i pełna pula została w Kętach.