Kęty. Utrudnienia na drodze wojewódzkiej 948.

Kęty. Utrudnienia na drodze wojewódzkiej 948.

Zdjęcie autora materiału
Bogusław Kwiecień

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Kęty. Utrudnienia na drodze wojewódzkiej 948.
1/4
przejdź do galerii

©Bogusław Kwiecień

W dwóch miejscach na drodze Oświęcim-Kęty obowiązuje ruch wahadłowy. Obecnie największe problemy są w dwóch miejscach - w Bielanach, gdzie trwa przebudowa mostu nad kanałem Ulgi, a drugie w Nowej Wsi w rejonie stacji benzynowej
Zobacz galerię
Trwa modernizacja drogi wojewódzkiej 948. Od ubiegłego roku kierowcy muszą się tutaj liczyć z większymi lub mniejszymi utrudnieniami na długości ok. 6 km przy dojeździe do centrum Kęt.

Obecnie największe problemy są w dwóch miejscach. Jedno to Bielany, gdzie trwa przebudowa mostu nad kanałem Ulgi, a drugie w Nowej Wsi w rejonie stacji benzynowej. Na obu odcinkach wprowadzono ruch wahadłowy. W ciągu dnia, gdy trwają roboty, drogowcy kierują ruchem ręcznie, a w nocy działa sygnalizacja świetlna.

Termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2018 roku, a jej koszt ma zamknąć się w kwocie ponad 17,8 mln zł. W ramach robót kładziona jest nowa nawierzchnia, budowane są też nowe chodniki i ścieżka pieszo-rowerowa od Bielan aż do Kęt. Trwa także przebudowa drogi 949 od skrzyżowania na Tarniówce w kierunku centrum Osieka.


ZOBACZ KONIECZNIE:


Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Most

Kierowca (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd! Połowa mostu w Bielanach została rozebrana i żadne prace nie są prowadzone od ponad miesiąca. Termin wrzesień jest nierealny

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo