KIEDY Europejczycy OPUSZCZAJĄ rodzinne gniazdo? Sprawdź w...

KIEDY Europejczycy OPUSZCZAJĄ rodzinne gniazdo? Sprawdź w jakim wieku mieszkańcy UE osiągają niezależność [DANE EUROSTATU]

JK, TK

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

KIEDY Europejczycy OPUSZCZAJĄ rodzinne gniazdo? Sprawdź w jakim wieku mieszkańcy UE osiągają niezależność [DANE EUROSTATU]
1/17
przejdź do galerii
Kiedy młodzi Europejczycy wyprowadzają się z domu? Jak wynika z danych Eurostatu za okres ostatnich 10 lat (2006-2016), wszystko zależy od kraju i uwarunkowań gospodarczych, a także polityki państwa. Jak prezentuje się Polska na tle innych krajów europejskich i jaki jest średni wiek obywatela UE, kiedy stwierdza, że czas na niezależność? Zobacz w galerii zdjęć, zestawienie przedstawiające, kiedy przychodzi czas na wyprowadzkę i życie na własny rachunek.

Życie na garnuszku rodziców


Często na decyzję o wyprowadzce z rodzinnego domu wpływ mają takie czynniki jak sytuacja na rynku pracy, kwestie mieszkaniowe, a także koszty, które są związane z wydatkami na życie. Mieszkanie z rodzicami jest wygodne, komfortowe i bezpieczne.

We Włoszech, których przeciętny wiek osiągania niezależności to 30,1 lat, funkcjonuje nawet określenie obrazująco to zjawisko.
"Bamboccioni", czyli duże dzieci - takim mianem określił dorosłych mieszkających z rodzicami, były minister finansów, Tomasso Padoa-Schiopa. Co ciekawe, Włosi nie są liderami tego zestawienia. Przed nimi podium okupują: Czarnogóra, Chorwacja i Słowacja.

Zobacz również:


Na drugim biegunie znajduje się między innymi Szwecja i kraje skandynawskie. Wczesna decyzja o opuszczeniu rodzinnego gniazda podyktowana jest tutaj nawet normami kulturowymi, ponieważ samodzielność jest tutaj wręcz pożadana. Ponadto sprzyja jej również niska gęstość zaludnienia, a także status zamożności państwa. W jakim wieku Szwedzi opuszczają dom i zaczynają żyć na własny rachunek? Zobacz w galerii.

Zobacz galerię

Co wpływa na decyzję o wyprowadzce?


Decyzja o usamdzielnieniu jest kwestią indywidualną, jednak często bywa utrudniona m. in. przez:
  • wysoki poziom bezrobocia wśród młodych ludzi,
  • ceny mieszkań oraz kosztów wynajmu


Zobacz w galerii jaka jest europejska średnia wieku w którym podejmowana jest decyzja o podjęciu życia na własny rachunek i jak sytuacja wygląda w poszczególnych krajach UE. Niektóre dane Cię zaskoczą.

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ELITARYZM PO BOLLKO WATY I KOdoWY

777 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

WSZYSCY BOGacI I NA STAŁYM ETACIE Z KLIKOMA FIRMAMI W UKŁADZIE I POraMA FUCKaTUTELLTA MI TYLKO ELYTY =PRoPAGAŃBA BRAK BEZROBOTNYCH BEZDOMNYCH CHORYCH EMIGRANTÓW DZIECI STARCÓW SAMOTNYCH MATEK I...rozwiń całość

WSZYSCY BOGacI I NA STAŁYM ETACIE Z KLIKOMA FIRMAMI W UKŁADZIE I POraMA FUCKaTUTELLTA MI TYLKO ELYTY =PRoPAGAŃBA BRAK BEZROBOTNYCH BEZDOMNYCH CHORYCH EMIGRANTÓW DZIECI STARCÓW SAMOTNYCH MATEK I TYCH CO ORGANY I DZIECI SPRZEDAJOM.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Uczta sie od Polaka!

Jeden taki (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Po co robic wielkie sprawdzanie. Trzeba potraktowac Europejczykow z polska. Jak ze Slazakami i innymi rodowitymi mieszkancami "ziem odcyckanych". Niy pytac tylko wypedzic!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
KARZDY MEGAegoHAM SOBie RZePE POssPOlitom ssKOroBIE

777 POlacTWa PRyWATA (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

JAK ICH RODZI CE Z POlACKI MIEŁÓŚĆI WYJEBIOM BO SĄ BEZ KASSy I UKŁADU KARIERY =FRAYERY
LUB DZIECI OKRA DNOm RODZICA I POzBAWIOM DOMu I MAJONTKU DO SWOI eg0 ZySKU..i SAMO DZIELNOSCI.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo