Kiepska pierwsza kwarta

(JOT)Zaktualizowano
STARY BROWAR AZS POZNAŃ - WISŁA CAN-PACK 73-55 (21-11, 18-17, 14-11, 20-16). Punkty: Trafimowa 19, Pantelejewa 18, Krupska-Tyszkiewicz 13, Ciecierska 8, Toma 7, Kaniowska 5, Tersic 2, Mrozińska 1, dla Wisły - Kobryń 16, Predehl 10, Gburczyk 8, Stefanowska 8, Radwan 6, Czepiec 3, Czarnecka 2, Krawiec 2, Janiszewska 0, Zalewska 0.

Ekstraklasa kobiet

Koszykarki Wisły przegrały drugi mecz z rzędu w Sharp Torell Basket Lidze. Jednak porażka w Łodzi po dwóch dogrywkach ujmy im nie przyniosła, natomiast spotkanie w Poznaniu muszą zaliczyć do nieudanych.
   Szczególnie słabo wiślaczki zagrały w pierwszej kwarcie. Stary Browar wygrał tę część gry wysoko 21-11, co zaważyło nad dalszymi losami spotkania. Inne kwarty były bardziej wyrównane, ale krakowianki nie były w stanie odrobić strat. Zwłaszcza że przegrały walkę na desce, kiepsko też było z celnością rzutów.
   - Zabrakło tym razem u nas liderki, która poderwałaby zespół - mówi trener krakowskiej drużyny Wojciech Downar-Zapolski. - Chyba na naszej postawie jeszcze odbił się mecz w Łodzi, który kosztował sporo zdrowia i nerwów. W wielkiej poznańskiej hali "Arena" moje koszykarki na początku zupełnie się zagubiły i rywalki nam daleko uciekły. Trzeba teraz myśleć o odrabianiu punktów. W sobotę gościmy w Krakowie Aquapark z Polkowic, a chcąc zająć miejsce w pierwszej szóstce, potrzebny jest sukces. Do tego meczu powinna już wrócić do zespołu lecząca się Sibora.
   Zanim dojdzie do spotkania ligowego, w środę Wisła Can-Pack zagra w swej hali mecz o Puchar Polski z Polfą. Rewanż pucharowych zmagań w Pabianicach tydzień później.