Kim Cattrall kocha Samanthę Jones

Kim Cattrall kocha Samanthę Jones

Rafał Stanowski

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Film. Aktorka Kim Cattrall udowodniła w czasie spotkania z publicznością festiwalu Off Plus Camera, że nadal lubi postać Samanthy Jones z serialu „Seks w wielkim mieście”.
Kim Cattrall w kinie Kijów w czasie festiwalu Off Plus Camera

Kim Cattrall w kinie Kijów w czasie festiwalu Off Plus Camera ©FOT. ANDRZEJ BANAŚ

Krakowska widownia dała wyraz swojej miłości do amerykańskiej produkcji, w której Cattrall zagrała jedną z głównych ról. Aktorkę poproszono nawet, by wyrecytowała dialog z serialu.

– Może ty powinnaś to zrobić – zażartowała Cattrall do proszącej fanki. Po czym okazało się, że polska widownia zna doskonale kilka dialogów. Następnie Cattrall – ku uciesze publiczności – przybrała pozę swojej bohaterki i wypowiedziała tekst, który podali widzowie.

– Bardzo lubię Samanthę – mówiła Cattrall, która wystąpiła także w kręconych na podstawie serialu filmach fabularnych. – To mocna kabieta, ale ma w sobie coś słabego, wrażliwego. I dzięki temu jest bardzo ludzka.

Aktorka mówiła wiele na temat pracy na planie. – Kręciliśmy po 19 godzin dziennie, czasami dwa epizody naraz z różnymi reżyserami – wspominała. – To była ciężka praca. Jestem do niej jednak przyzwyczajona.

Wspomina, że tworzenie serialu było wielką przygodą. Co ciekawe, na początku wcale nie chciała przyjąć tej roli. – Gdy przeczytałam pierwszą wersję scenariusza, odrzuciłam propozycję –­ wyjawiła.

Dopiero telefon od dziewczyny producenta „Seksu w wiekim mieście”, a zarazem jej przyjaciółki, zmienił wszystko.

– Powiedziała mi: „mylisz się, ta rola zmieni twoje życie” – opowiadała Cattrall w sali kina Kijów w Krakowie. W dodatku w scenariuszu dokonano zmian, co ostatecznie przekonało aktorkę do przyjęcia propozycji. I dziś tej decyzji nie żałuje.

– Jestem często kojarzona z Samanthą, ale to fenomenalna postać, którą bardzo lubię – mówiła.

Przy okazji rozwiała plotki, mówiące o tym, że aktorki z serialu się nienawidzą. – Chciałyby tego brukowce, ale tak nie jest – wyznała. – Bardzo się szanujemy. A widujemy się rzadko dlatego, że jesteśmy zapracowane.

Wczoraj wieczorem aktorka wzięła też udział w gali rozdania nagród scenariuszowych Script Pro.

Komentarze

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo