Wzrasta popyt na rynku nieruchomości
Kinolub to festiwal filmowy dla młodych widzów, który odbywa się w czerwcu w kinach i ośrodkach kultury w Polsce południowo-wschodniej. Odbywa się zarówno w większych miastach (Kraków, Kielce, Rzeszów), jak i w mniejszych ośrodkach wiejskich. Od 2017 roku centrum życia festiwalowego jest Rzeszów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Stałym i najważniejszym elementem programu we wszystkich miastach festiwalowych są pokazy filmów dla dzieci i młodzieży, międzynarodowych produkcji, aktorskich i animowanych, wartościowych pod względem rzemiosła filmowego jak i przekazywanych treści. W konkursie prezentowanych jest co roku ok. 40-60 produkcji pełno- i krótkometrażowych wcześniej nie prezentowanych, a także tych, które zostały nagrodzone na międzynarodowych festiwalach. Filmy ocenia i nagradza jury profesjonalne oraz dziecięce.
Pokazom filmów z konkursu towarzyszą specjalne projekcje pozakonkursowe: filmy z pasma “Po sąsiedzku” prezentującego najciekawsze filmy młodego widza pochodzące z krajów graniczących z Polską, retrospektywy polskiej klasyki kina familijnego.
Wśród wydarzeń towarzyszących znajdują się działania skoncentrowane wokół edukacji filmowej. Są to dyskusje na temat obejrzanych przez publiczność projekcji, pozwalające na pełne przyswojenie sobie treści i przesłania filmów, praktyczne warsztaty, podczas których młodzi widzowie mogą sami stać się twórcami filmowymi (warsztaty animacji poklatkowej czy filmowe z użyciem profesjonalnego sprzętu), spotkania z twórcami filmowymi i ludźmi kultury.
W tegorocznym programie znalazło się aż 56 filmów z 25 krajów. Wśród nich są historie pokazujące życie, pasje i marzenia dzieci z najdalszych zakątków świata, w tym z Indii, Brazylii, Tajwanu czy Australii. Filmy 8. edycji festiwalu przepełnione są przygodami, wyzwaniami, emocjami i wszystkim, co najlepsze w światowym kinie młodego widza. Program został podzielony na pasma według sugerowanego wieku widzów.
To wartościowe i ambitne produkcje, których brakuje w tradycyjnym repertuarze kinowym czy telewizyjnym. Filmy wybrane przez selekcjonerów festiwalu to zawsze intrygujący początek do dyskusji z młodzieżą i dziećmi na istotne tematy. To także tytuły, które docenione zostały na innych, międzynarodowych festiwalach kina młodego widza.
Poprzednie edycje festiwalu zgromadziły już ponad 50 tysięcy widzów. Najlepsze filmy wybierze i nagrodzi jury profesjonalne, składające się z filmowców i ludzi kultury oraz jury dziecięce i młodzieżowe. Zwycięzców poznamy 16 czerwca.
Program projekcji w krakowskim kinie Paradox na stronie internetowej https://www.kinoparadox.pl/wydarzenia
- Najlepsze punkty widokowe na Tatry. TOP 10 miejsc, które Cię zachwycą! MAPY i OPISY
- Tajemnicze, mroczne miejsca Nowej Huty i okolic. Dobre na ciekawą wycieczkę
- Budowa Północnej Obwodnicy Krakowa z drona. Widać asfalt, tunele, wiadukty. Sporo!
- Kraków lat 70. Matura pod portretem Gomułki i pierwsze w mieście przejście podziemne
- Nowy sezon na zamku w Dobczycach rozpoczęty. Te atrakcje przyciągają turystów!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Dramatyczne dane. W tym roku na Morzu Śródziemnym zginęło lub zaginęło 2500 migrantów
- Szwecja wyprowadza wojsko na ulice. "Żaden kraj w Europie nie jest w takiej sytuacji"
- Jaka będzie jesień? Sprawdź w naszym quizie, czy znasz jesienne przysłowia
- Jesienny trening mózgu dla bystrzaków. Czy rozwiążesz 12 zagadek? QUIZ