Kipi kasza: Magia czerwonych latarni

Dariusz Wieromiejczyk
Ciekawe dyskusje toczą się we współczesnych środowiskach lewicowych. Rewolucja pożera tam własne dzieci, a precyzyjnie ujmując – córki. Część tradycyjnych feministek zaatakowana została ostatnio za potępianie prostytucji. Wśród działaczy lewicy popularny jest kolejny zbitek liter – tym razem SWERFK.

Jest to skrót od sex workers exclusionary radical feminist czyli radykalna feministka wykluczająca osoby pracujące seksualnie. SWERFK-i dopuszczają się wielu zbrodni, miedzy innymi zaś, jak utrzymuje pracownica seksualna Ola Kluczyk w wywiadzie udzielonym gazecie.pl: „podważają nasze prawo do pracy i jakichkolwiek kompetencji do zarządzania własnymi ciałami i życiem. Wciskają nam, że należymy do jakiegoś mitycznego lobby sutenerskiego, gdy nasze postulaty to przede wszystkim postulaty pracownicze”.

Przekonanie, że prostytucja to praca godziwa, a nawet szyta na miarę dla lewicowych aktywistów, podpiera pani Ola następującym wywodem: „To, że mogę pracować seksualnie, pozwala mi funkcjonować i przeżyć w czasach późnego kapitalizmu. To składowa mojej tożsamości, również ze względu na to, że dużą część działań aktywistycznych poświęcam temu tematowi. W ogóle to, że mogę pracować tyle, ile chcę i na własnych zasadach, pozwala mi na pełnoetatowy aktywizm.”

Dlaczego wtajemniczam Czytelników w tak niecodzienne i zdawałoby się, specyficzne dla garstki lewicowych aktywistek (i aktywistów?) spory? Z zaskakującą skutecznością są one wprowadzane do współczesnej kultury popularnej. Jedna z aktualnych nowości kanału HBO GO, film kanadyjskiej reżyserki zatytułowany „Sponsor” (Sugar Daddy 2020) i polecany widowni 12+ reklamowany jest na stronie HBO w następujący sposób: „Darren (Kelly McCormack) to niezwykle utalentowana i niekonwencjonalna młoda artystka, która marzy o tworzeniu muzyki, jakiej nikt wcześniej nie słyszał. Spłukana ima się wielu prac w niepełnym wymiarze godzin i nie ma czasu na tworzenie. W akcie desperacji w końcu zapisuje się na stronę z płatnymi randkami i wkracza na nieznane wody. Nowe doświadczenia zmuszają ją do szybkiego dorastania, kształtują jej muzykę oraz sposób postrzegania świata. Dramat, który zabiera widzów do magicznego świata randek za pieniądze. Opowiada też o przyspieszonym dorastaniu utalentowanej młodej i bardzo wrażliwej muzyczki.”

Tradycyjne feministki legalizację prostytucji nazywały legalizacją gwałtu. Współczesna reżyserka wprowadza młodych widzów do „magicznego świata randek za pieniądze”. Być może wyszydzane przez działaczki lewicy „lobby sutenerskie” nie jest znowu tak zupełnie mityczne?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

kup teraz

CENEO.PL

Realme C31 4/64GB Zielony

-

599,00 zł
Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie