KKS Kalisz - Hutnik Kraków. Do Nowej Huty powrót bez punktów

boch
Michał Stasz (Hutnik)
Michał Stasz (Hutnik) Anna Kaczmarz
KKS Kalisz - Hutnik Kraków 2:0 w rozegranym 25 września meczu 10. kolejki II ligi. Nowohucki zespół tym samym pozostał na przedostatnim miejscu w tabeli, na koncie ma pięć punktów.

Tydzień temu hutnicy przełamali passę porażek. Ale KKS do tego spotkania przystąpił podbudowany jeszcze bardziej, bo zwycięstwem nad Pogonią Szczecin w Pucharze Polski. Sobotnią grę kaliszanie zaczęli bardzo intensywnie, ofensywnie. Już w 6 min stworzyli okazję do zdobycia gola, ale Giel jej nie wykorzystał. Później szanse mieli Gawlik i Wysokiński. W 40 min Kamiński nie miał może fenomenalnej pozycji do strzału, ale uderzył z kilkunastu metrów idealnie i gospodarze objęli prowadzenie.

Po przerwie hutnicy prowadzili grę, byli przy piłce znacznie częściej niż w I połowie. Doprowadzali do rzutów rożnych, mieli okazje do wyrównania. Jednak to kaliszanie postawili kropkę nad i: po akcji Zawistowskiego do siatki Hutnika strzelił Giel.