Klan Kowalówków zagra w Cracovii

AS
HOKEJ. W towarzyskim meczu w Nowym Targu Comarch Cracovia wysoko pokonała Podhale Nowy Targ 8:3. MMKS Podhale - Comarch Cracovia 3:8 (1:4, 1:3, 1:1)

Bramki : M. Michalski, Bryniczka, Tomasik, - S. Kowalówka 3, Piotrowski 2, Dvorzak, D. Laszkiewicz, Chmielewski.

Cracovia: Kulig (41. R. Kowalówka) - A. Kowalówka, Witowski, Chmielewski, Słaboń, S. Kowalówka - Zvatora, Kłys, Piotrowski, Dvorak, D. Laszkiewicz - Galant, Dąbkowski, Cieślicki, Rutkowski, Wiśniewski - Zieliński, Sznotala, T. Kozłowski.

Tylko pierwsze minuty meczu były wyrównane, po golu Petra Dvorzaka w 7 min goście dominowali na tafli i szybko strzelili trzy kolejne (Michał Piotrowski, Sebastian Kowalówka, Daniel Laszkiewicz).

- To był dobry mecz naszego zespołu, który pokazał wiele szybkich, ciekawych akcji. Były długie momenty, że rywal nie miał nic do powiedzenia. Cieszy rosnąca skuteczność naszych graczy, którzy w dwóch ostatnich meczach zdobyli 15 bramek - mówił po meczu drugi trener Cracovii Andrzej Pasiut.

Tym razem w bramce Cracovii zabrakło Rafała Radziszewskiego, przez 40 minut bronił Mateusz Kulig, a w końcówce pozyskany z Oświęcimia 19-letni Robert Kowalówka, brat grających w Cracovii Adriana i Sebastiana. W zespole krakowskim zagrali pozyskani ostatnio obrońcy: Daniel Galant (ostatnio HC GKS Katowice) i 21-letni Czech Michal Zvatora, w ataku zobaczyliśmy Tomasza Kozłowskiego z Zagłębia Sosnowiec oraz Łukasza Rutkowskiego, który przedłużył kontrakt z "Pasami". Nie grał jeszcze czeski napastnik Milan Kostourek i Patryk Noworyta.