Kłapyta najlepszy

ART
Prym oczywiście wiedli reprezentanci Jordana. Ich dominacja szczególnie widoczna była wśród 11-letnich chłopców. W punktacji łącznej zawodów na trzech pierwszych miejscach znaleźli się zawodnicy tego klubu, Najlepszym pływakiem zawodów w tej kategorii został Jakub Kłapyta (wygrał trzy swoje biegi), tuż za nim uplasowali się Raivo Wasilewski (trzykrotnie na podium, w tym triumf na 50 m motylkowym) i Maciej Chrabąszcz (2 zwycięstwa i 2 drugie miejsca). W nieoficjalnej klasyfikacji korespondencyjnych (z uwzględnieniem czasów w innych zawodach) mistrzostw Polski, każdemu z nich przypadnie medal. Kłapyta uzyskał drugi w kraju czas na 100 m stylem grzbietowym i 3. na 100 m zmiennym; Wasilewski ma drugi wynik na 50 m "motylkiem", a Chrabąszcz - 3. na 100 m grzbietowym. Czwarty czas w Polsce na 200 m stylem klasycznym uzyskała zwycięska w Zabierzowie Paulina Uryga (wygrała też na 100 m "żabką").

Korespondencyjne MP młodzików

Na pływalni w Zabierzowie rozegrane zostały korespondencyjne mistrzostwa Polski młodzików. Tradycyjnie już w imprezie dobrze spisali się krakowianie.

Bardzo ładnie spisali się również chłopcy z UKS Piątka Kraków w rywalizacji 10-latków drugie miejsce w rankingu przypadło Pawłowi Kicy (7. czas w Polsce na 50 m grzbietowym), trzeci był Kamil Mucha. Bezapelacyjnym zwycięzcą został Krzysztof Litwa z Aquariusa Myślenice, który był najszybszy we wszystkich swych czterech biegach.

PUNKTACJA ZAWODÓW W ZABIERZOWIE

DZIEWCZĘTA -**10 lat: 1. Luigia Sirignano (Aquarius Myślenice) 713, 2. Sabina Kmiecik (Kmita Zabierzów) 619, 3. Roksana Człowiek (Sokół Kęty) 546... 6. Kaja Kwiatkowska (Jordan Kraków). 11 lat: 1. Magdalena Petrow (Kmita Zabierzów) 860, 2. Agnieszka Rybska (Unia Tarnów) 789, 3. Aleksandra Wanat 769, 4. Paulina Uryga 763 (obie Jordan). CHŁOPCY -**10 lat: 1. Krzysztof Litwa (Aquarius) 531, 2. Paweł Kica 447, 3. Kamil Mucha 430 (obaj UKS Piątka Kraków). 11 lat:** 1. Jakub Kłapyta 619 pkt, 2. Raivo Wasilewski 601, 3. Maciej Chrabąszcz 599 (wszyscy Jordan).