Klasa A Brzesko. Kłos po raz kolejny bez wygranej

Jarosław Boduch
Jarosław Adamczyk  (z piłką) w walce z Damianem  Bodziochem
Jarosław Adamczyk (z piłką) w walce z Damianem Bodziochem Fot. Jarosław Boduch
Zespół z Łysej Góry po dobrym początku sezonu zaliczył kolejną porażkę. Tym razem uległ u siebie Temidzie.

Kłos Łysa Góra - Temida Złota 3:6 (2:2)

Bramki: 1:0 Śliwa 19 karny, 2:0 Mleczko 22, 2:1 Kupiec 37, 2:2 Wiewióra 40 karny, 3:2 Śliwa 57 karny, 3:3 Adamczyk 77, 3:4 Wiewióra 80 karny, 3:5 Kupiec 90, 3:6 Kupiec 90+2.

Kłos: D. Kutek - Bodzioch, Golonka (80 Gaczoł), M. Kutek [66], Matura - Mleczko [90], Nowak, Sacha, Śliwa - Stolarz, Stypka (40 Książek, 81 Berezowski).

Temida: Kwaśny - Adamczyk, Drużkowski (75 Krakowski), Jaje, Kopytko - Kupiec, Łach, Motak, Pachota (86 Mazgaj) - Piech, Wiewióra.

Sędziował: Michał Ślaski (Tarnów).

Widzów: 70.

Początkowo nic nie zapowiadało tak niekorzystnego wyniku dla gospodarzy. W22 min po faulu Piecha na Golonce, arbiter podyktował rzut karny, który pewnie na gola zamienił Śliwa.

Co więcej, chwilę później po uderzeniu z dystansu Śliwy i interwencji Kwaśnego, skuteczną dobitką popisał się Mleczko i podwyższył wynik. Goście nie dali jednak za wygraną i jeszcze przed przerwą odrobili straty. Najpierw w37 min przeprowadzili kontratak i po zagraniu Wiewióra kontaktową bramkę strzelił Kupiec, a za moment w polu karnym faulowany był Wiewióra, który następnie egzekwując „jedenastkę” doprowadził do wyrównania.

Podział punktów najwyraźniej nie zadawalał żadnej z ekip, gdyż po zmianie stron obydwie dążyły do tego by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 54 min w obrębie pola karnego Motak nieprzepisowo powstrzymywał Śliwę, a podyktowany rzut karny wykorzystał sam poszkodowany.

Od 66 min gospodarzom przyszło bronić korzystnego rezultatu w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną ujrzał M. Kutek. W 77 min do wyrównania doprowadził efektownym uderzeniem z blisko 30 metrów Adamczyk, po którego strzale piłka wylądowała pod poprzeczką bramki D. Kutka. Piłkarze ze Złotej poszli za ciosem i już trzy minuty później objęli prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Wiewióra. W ostatnich minutach gry hat-trick skompletował Kupiec, który najpierw wykorzystał nieudana pułapkę ofsajdową obrony Kłosa, a następnie wygrał bezpośredni pojedynek z D. Kutkiem.

W innych meczach: Iva Iwkowa - Jedność Paleśnica 2:2 (0:0), Pachut 65, Nowak 75 - Jurkiewicz 46, Bałut 49; Pogórze Gwoździec - Start 77 Biadoliny Szlacheckie 2:2 (1:1), samobójcza 20, Macheta 62 (dla gospodarzy); Tymon Tymowa - Poręba Spytkowska 3:0 (1:0), Mendyk 40, 55, Buchowicz 70; Arkadia Olszyny - Sokół Maszkienice 1:4 (1:1), Budyn 14 - Buch 8, Curyło 62, Kozieł 76 karny, Dzieński 85; Błękitni Przyborów - Victoria Porąbka Uszewska 0:6 (0:1), D. Łazarz 16, P. Pałucki 51, P. Łazarz 56, 85, Leś 78, 79; Korona Niedzieliska - Uszew 3:0 (2:0), Lipchardt 33, 81, Wilk 42.