Klasa A Chrzanów

PAN
Trampkarze krakowskiego Hutnika zostali mistrzami Małopolski w grupie starszej i młodszej w rozgrywanych po raz pierwszy rozgrywkach trampkarzy o zasięgu małopolskim.

Wolanka Wola Filipowska - LKS Żarki 3-0 (2-0)

1-0 Święszek 13, 2-0 Augustynek 14, 3-0 Kurzak (gol samobójczy 75.
Sędziował Jarosław Głogowski. Żółte kartki: Grzebinoga, Augustynek z**Wolanki. Czerwona**kartka - Z. Horawa. Widzów 150.Wolanka: Kozyra - Grzebinoga, Augustynek, Filipek (80 M. Ślusarczyk) Dorynek (67 M. Filipek) - Starzykiewicz, D Ślusarczyk (46 Łabuzek), Ziomek, Kalęba - Motyl, Święszek. Żarki: Kurzak - Z. Horawa, Malik, Lichota, P. Szafran (40 A. Szafran) - Sobkiewicz, Ł. Horawa, Glistak (67 Dwornik), Jesionowski - Nędza (82 Miziołek), Bębenek.
Zdecydowanie zasłużone zwycięstwo Wolanki, która od początku kontrolowała przebieg meczu. Pierwszą bramkę strzelił Święszek w 13 minucie po akcji z Motylem. Minutę później podwyższył Augustynek po podaniu z wolnego od Motyla. W 20 minucie nerwy poniosły Z. Horawę, który dał się sprowokować Święszkowi i uderzył zawodnika Wolanki. Czerwona kartka ewidentna oraz osłabienie gości, co jednak nie uwidoczniło się kolejnymi bramkami. W 35 minucie silnym wolejem popisał się Jesionowski, ale piłka nieznacznie minęła bramkę. Po przerwie gra gospodarzy nieco siadła, goście próbowali zaatakować, ale bez efektu, natomiast gospodarze nie przeprowadzając akcji zdobyli gola. W 75 minucie Motyl dośrodkował z kornera na drugi metr przed bramką. Kurzak złapał piłkę, ale ta wyślizgnęła mu się z rąk i wpadła do bramki. Wolanka zajmuje drugą pozycję w tabeli, ale wciąż ma szanse na awans, bo liczy, że Podokręg Chrzanów ukarze zespół Fabloku II walkowerem, gdyż w meczu przeciwko Nadwiślanowi Rusocice rzekomo w ekipie lidera grał nieuprawniony zawodnik.
Fablok II Chrzanów - Korona Lgota 5-0 (2-0)
1-0 Babiarz 5, 2-0 Krupnik 42, 3-0 Michałek 52, 4-0 Skoczylas 60, 5-0 Sandecki 75.Sędziował B. Gębala z**Libiąża. Żółte kartki: Babiarz -**Bartosik. Widzów 100.Fablok II: Zieleziński - Broda, Grzywa, Sandecki, Wójcik (75 Głownia) - Czyszczoń, Dyba (60 Z. Domurat), Krupnik (60 Kaczara), Babiarz - Michałek, Skoczylas (75 Latko). Korona: Grzeszczuk - Bartosik, Ostrzywilk, Stryczek, Dziedzic - Tomkowicz (75 Babecki), Knapczyk (80 Janowski), Lasoń, Szczurek - Kasprzyk, Dym.
Rezerwa Fabloku awansowała do wadowickiej klasy okręgowej i jeśli nie będzie żadnych weryfikacji, to zespół z Chrzanowa zagra na wyższym szczeblu. W meczu z Koroną gospodarze mieli zdecydowaną przewagę. W 5 minucie Babiarz w zamieszaniu podbramkowym z bliska posłał piłkę do siatki, w podobnych okolicznościach padł gol Krupnika tuż przed końcem pierwszej połowy. Filmową bramkę uzyskał Michałek, który uderzył w pełnym biegu i piłka odbiwszy się od słupka wpadła do bramki. Ładną bramkę zdobył też Sandecki, który popisał się mierzonym uderzeniem z rzutu wolnego, a Skoczylas wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.
Nadwiślan Rusocice - Ruch Młoszowa 0-6 (0-3)
Bramki: Petka 3, Gaj 2, Łukasik.Ruch: Hudzik - G. Bartyzel, Łukasik, K. Markiewicz, Czech - Czechowski (70 Antkowiak), Gaj, S. Grabski, Sienkiewicz - K. Bartyzel, Petka.
Wysokie i zasłużone zwycięstwo na koniec sezonu odniósł Ruch Młoszowa na terenie beniaminka w Rusocicach. Bohaterem spotkania był najlepszy strzelec Ruchu Adrian Petka, który strzelił trzy bramki, a w całym sezonie aż 23. Warto wspomnieć, że na pozycji napastnika Petka zaczął grać dopiero w połowie rundy jesiennej. Gospodarze, którzy już dawno pogodzili się ze spadkiem zagrali bardzo słabe spotkanie i goście cały czas dominowali. Zwłaszcza linia obrony Nadwiślanu nie popisała się w tym spotkaniu i rywal mógł spokojnie organizować swoje ataki. Patrząc obecnie na grę zespołu z Młoszowej trudno uwierzyć, że kilka miesięcy temu zespół ten był poważnie zagrożony spadkiem. Ekipa Ruchu wiosną była najlepsza w lidze i odrobiła straty, wydostając się z beznadziejnej sytuacji.
W**innych meczach:** Trzebinia II - Regulice 4-2, Arka Babice - Zagórzanka 2-0, Orzeł II Balin - Start Kamień 1-1, Alwernia - Nadwiślanka Okleśna 4-0.