Klasa A, Chrzanów

PAN
Tempo Płaza - Korona Lgota 5-0 (3-0)

Stępień 15, 2-0 Mikołajczyk 28, 3-0 Bogusz 40, 4-0 Palka 53, 5-0 Ziach 89 karny.

Sędziował Rafał Dobrowolski. Żółta kartka: K. Kasprzyk. Widzów 110.

Tempo: Mysiura - W. Solecki (22 K. Solecki), Ładocha, Świniuch, Gabryś - Sroka, Mazurkiewicz, Ziach, Bogusz (74 Głownia) - Mikołajczyk, Stępień (46 Palka).

Korona: Stryczek (46 Skoczylas) - G. Lasoń, K. Kasprzyk, Ostrzywilk, Bartosik - J. Kasprzyk (84 Szczurek), Dym (46 Szybalski), Dziedzic, Sz. Lasoń - Kramarz (46 Dominik), Nowak.

Chociaż Tempo efektownie wygrało, to w 4 min mogło być 0-1. Kramarz wychodził wtedy na czystą pozycję, ale ubiegł go Mysiura. Niejako w odpowiedzi - 3 minuty później - gdyby nie dobra interwencja Stryczka - już poza polem karnym - to Mikołajczyk zdobyłby pierwszą bramkę dla zespołu z Płazy. Szybko uwidoczniła się jednak przewaga Tempa, którą miejscowi po raz pierwszy udowodnili w 15 min, kiedy to Stępień wykorzystał dobre podanie Bogusza. Gospodarze dobrze grali w ataku, ale w obronie popełniali kardynalne błędy. W 16 min dwa razy piłkarze z Płazy gubili piłkę nieopodal swojego pola karnego, ale mimo olbrzymiego zamieszania goście nie doprowadzili do wyrównania. W 28 min przyjezdni założyli nieudaną pułapkę ofsajdową i Mikołajczyk znalazł się z futbolówką przed bramkarzem z Lgoty. Zaskoczony całą sytuacją napastnik gospodarzy na chwilę stanął w miejscu, ale gdy zorientował się, że nie ma spalonego, podwyższył na 2-0. Po pięknej "główce" Bogusza w 40 min było 3-0, ale minutę później znów swoją niefrasobliwość pokazała defensywa z Płazy. Nie padł gol dla Korony tylko dlatego, że K. Solecki wybił piłkę sprzed opuszczonej przez Mysiurę bramki.
   Po przerwie okazało się, że nie tylko Bogusz dobrze "główkuje" pod bramką przeciwnika. Właśnie głową Palka pokonał Skoczylasa, który zmienił na pozycji golkipera swojego kolegę z drużyny. W II połowie trenera gospodarzy tak zdenerwowała niefrasobliwość swoich obrońców, że w końcu krzyknął do nich: - Jak chcecie, aby oni zdobyli bramkę, to po prostu podajcie im piłkę i nie ruszajcie się! Co prawda do tej "prośby" piłkarze Tempa nie dostosowali się, ale i tak Korona bliska była zdobycia kontaktowej bramki. Jednak szczęście było przy miejscowych, a po faulu na Mazurkiewiczu w obrębie "16" gości sędzia - na sekundy przed końcem - podyktował rzut karny, który wykorzystał Ziach.
RAFAŁ CZERKAWSKI

Wolanka Wola Filipowska

- Zagórzanka 0-1 (0-1)

0-1 Celarek 42.

Sędziował Rafał Ziach. Żółta kartka Szala. Widzów 100.

Wolanka: P. Filipek - G. Ślusarczyk, M. Ślusarczyk, Grzebinoga, Korbiel, Ziomek, Doległo, Święszek, Kocot (70 Łabuzek), N. Gaj, Dorynek.

Zagórzanka: Zastawny - Szczepina, Szala, Bodzenta, Celarek, Gaudyn, Sikora, Biesek (46 Warchoł), Knapik, Krawczyk, Szulc.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg przez pierwsze 25 minut, później inicjatywę przejęli goście, którzy zdobyli gola po skutecznej dobitce Celarka, który z bliska ulokował piłkę w siatce, po tym jak P. Filipek odbił ją po uderzeniu jednego z graczy z Zagórza. Bramkarz Wolanki uratował swój zespół przed utratą drugiego gola w pierwszej części gry, dając nadzieję na odrobienie strat po przerwie. Tak się jednak nie stało, choć Wolanka po okresie dominacji rywala w końcówce miał szansę nawet na zwycięstwo. W 88 minucie Doległo chybił z 5 metrów, a w 90 minucie Korbielowi brakło kilku centymetrów, aby lepiej uderzyć piłkę i posłać ją do siatki. (PAN)

Fablok II Chrzanów - Nadwiślanka Okleśna 4-1 (1-1)

1-0 Olszowski 10, 1-1 Giermek 12, 2-1 Kadłuczka 55, 3-1 Kadłuczka 60, 4-1 Babiarz 74.

Sędziował Sebastian Szklarczyk. Żółte kartki: Kadłuczka, Cichoń. Widzów 80.

Fablok II: Zieleziański - Broda, Mitela, Skoczylas, Żmuda - Wołoszczakiewicz, Sandecki (80 Kosowski), Dyba (46 Latko), Babiarz (75 Sądecki), Kadłuczka, Olszowski (70 Michałek).

Nadwiślanka: Palka - Kozioł, Armatys, Cichoń (75 Zięba), Noworyta - Pawliszyn, Machna (75 Urbańczyk), Jochymek(80 Wojtoń), Bialik - Giermek, Skwarczyński (46 Sądecki).

Mecz rozpoczął się bardzo ciekawie, w 10 minucie Babiarz wypuścił na czystą pozycję Olszowskiego i grający opiekun Fabloku II pokonał Palkę. Nadwiślanka odpowiedziała niemal natychmiast po strzale z rzutu wolnego i dobitce Giermka. Do końca pierwszej połowy trwała zacięta i wyrównana walka, nieco lepiej radzili sobie miejscowi, ale i goście z Okleśnej mieli kilka sytuacji, aby podwyższyć rezultat. Po zmianie stron okazało się, jaka jest różnica między klubem zawodowym a amatorskim. Młodzi chłopcy z Fabloku II wsparci kilkoma rutyniarzami w ogromnym upale o wiele lepiej wytrzymali trudy meczu niż trenujący mniej intensywnie gracze Nadwiślanki. Przy innej pogodzie takie braki można nadrobić, w ogromnym upale nie ma bata, kto nie trenuje, odpada. W 55 min Olszowski bardzo ładnie wypatrzył Kadłuczkę i ten nie dał szans Palce. Trzeci gol padł po podaniu Sandeckiego i strzale Kadłuczki w sytuacji sam na sam. Ostatnia bramka to wyłącznie zasługa Babiarza, który wywalczył piłkę w środkowej strefie i po solowym przeboju ustalił wynik meczu. Ten sam piłkarz jeszcze raz mógł wpisać się na listę strzelców, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki.
    (PAN)

W innych meczach: Tęcza Tenczynek - Ruch Młoszowa 4-3 (1-1).

MKS Trzebinia Siersza II - Unia Kwaczała 2-2 (2-1), Witkowski 2 - Tekielak, Kapusta; Start Kamień - Promyk Bolęcin 6-1 (3-0), M. Celej 5, Panek - Jędrzejczak. Pauzowały Regulice.

1. Unia 21 50 44-15

2. Tempo 21 43 51-24

3. Start 23 39 42-26

4. Zagórzanka 21 37 48-33

5. Fablok II 21 34 47-26

6. Regulice 21 33 39-31

7. Korona 21 32 34-32

8. Trzebinia II 21 31 37-35