Klasa A - gr. I

STM
Piast Łapanów - Błękitni Krzeczów 2-0 (1-0)

1-0 Bzdyl 30, 2-0 Pączek 65. Sędziował: P. Rajca z Bochni. Czerwona kartka: Kocot (60 min - niesportowe zachowanie). Żółte kartki: Mróz - Bigas, Woźniak, Szczypciak. Widzów 100.

Piast: Babral - Bielski, Jachymczak, Daniec - Pączek, Bzdyl, Szostak (70 Malik), Feliks (46 Janus), Karteczka - Kasprzyk, Tomkiewicz (46 Mróz).

Błękitni: Kielan - Sikorski (78 Krawiec), Bigas, Szczypciak - Dobek, Kocot, Goc, Gałka, Woźniak - Zuzia, Podgórski (80 Dźwigaj).

Skazywany już przez wielu na degradację zespół z Łapanowa najwyraźniej nie ma zamiaru składać broni i w pojedynku z Błękitnymi odniósł kolejne, przybliżające go do utrzymania się, zwycięstwo. Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod znakiem wyrównanej gry. Jedyna bramka padła w niej w 30 min, gdy w zamieszaniu podbramkowym najwięcej zimnej krwi zachował Bzdyl. Po zmianie stron wyraźną przewagę osiągnął już Piast. Jej efektem była bramka zdobyta w 65 min przez Pączka, który po indywidualnej akcji prawą stroną wbiegł z piłką pomiędzy obrońców i w sytuacji sam na sam zmusił do kapitulacji Kielana. Błękitni, którzy w pierwszej połowie kilkakrotnie zagrażali bramce Babrala, w drugiej odsłonie największe zagrożenie pod bramką Piasta stwarzali po stałych fragmentach gry. W ostatniej minucie byli zresztą bliscy zdobycia honorowej bramki, ale po rzucie wolnym pośrednim z 9 m - podyktowanym za zagranie przez jednego z zawodników piłki do własnego bramkarza - dobrą interwencją popisał się Babral. (STM)

Macierz Lipnica Murowana - Wisła Grobla 1-0 (0-0)

1-0 T. Motak 65. Sędziował: T. Pilarski z Tarnowa. Żółte kartki: Kulas, Ciura, Górak - Czekaj. Widzów 150.

Macierz: Ciura - Górak, Irzykowski (51 Jarosz), M. Motak (65 R. Ćwik), Bereta, Przybyłko, Kulas, T. Motak, Plewa - Gunia (68 Papiewski), A. Ćwik.

Wisła: Wielbłąd - Micuda, Czekaj, Sosin - Tabor (46 Sliwa), Krokosz, Marek (70 Tomala), Leśniak, Krzyk - Gadawski (75 Szczygieł), Więsek.

Jeszcze do niedawna wydawało się, że zespół z Grobli ma już pewny awans do klasy okręgowej. W ostatnim okresie Wisła wyraźnie dostała jednak "zadyszki" i o ile nad jej przegraną z zespołem z Jodłówki można było przejść do porządku dziennego, o tyle porażka w Lipnicy Murowanej jest z pewnością sporą niespodzianką. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gości. W 14 min nieznacznie pomylił się uderzający z narożnika pola karnego Krzyk. Dwie minuty później po zagraniu "w uliczkę" Marka, Gadawski podciągnął z piłką kilka metrów, ale jego strzał z 14 m minął poprzeczkę. W ostatnim kwadransie trzykrotnie bardzo dobrze zachował się Ciura. W 32 min obronił on uderzenie z 14 m Leśniaka, siedem minut później wybił poza linię końcową przymiarkę z ostrego kąta Marka, wreszcie w 41 min uporał się z strzałem Gadawskiego z pola karnego. Po zmianie stron dość nieoczekiwanie do ataku przeszli gospodarze, których ofensywne aktywa do przerwy ograniczły się do niecelnego strzału z 22 m Góraka (23 min). Wprawdzie w 51 min, Ciura "na raty" obronił strzał z 16 m Leśniaka, niespełna kwadrans później było jednak 1-0 dla Macierzy. W 65 min na strzał z 40 m zdecydował się bowiem T. Motak, a Wielbłąd popełnił fatalny błąd, przepuszczając piłkę między rękami. W odpowiedzi, minutę później ładnie z rzutu wolnego z 25 m uderzył Krzyk, Ciura zdołał jednak przerzucić piłkę nad poprzeczką. W ostatnich minutach Wisła rzuciła się do odrabiania strat i niewiele brakowało, aby po kontrach Macierzy została skarcona. W 81 min Krokosz w ostatniej chwili zablokował mającego przed sobą pustą bramkę, A. Ćwika. Osiem minut później ten sam napastnik Macierzy przegrał pojedynek jeden na jeden z Wielbłądem, a w 89 min Papiewski z 8 m uderzył w boczną siatkę.
    (STM)

W pozostałych meczach: Górnik Siedlec - Drwinka Drwinia 1-1 (1-0), Kurczab 26 - Drzazga 78; Naprzód Sobolów - Czarni Kobyle 2-1 (1-0), Starkowski 30, Satoła 53 - Chodur 77; Novi Jodłówka - Victoria Słomka 5-1 (2-1), Bucenko 4, 85, Krokosz 31, 58, Błąkała 55 - Zydroń 38; Raba Książnice - Żubr Gawłówek 0-2 (0-1), Rakoczy 21, Gawłowicz 85. Spotkanie poprzedniej kolejki: Drwinka - Novi (na boisku 1-1) ze względu na grę w zespole Drwinki nieuprawnionego zawodnika zweryfikowane zostało jako walkower 3-0 dla gości.

1. Wisła 18 48 53-10

2. Novi 18 44 42-16

3. Żubr 18 30 27-21

4. Naprzód 18 27 40-32

5. Drwinka 18 24 24-28

6. Macierz 18 23 24-33

7. Błękitni 18 22 24-38

8. Raba 18 22 24-39