Klasa A - gr. II

STM
Sokół Maszkienice - Olimpia Bucze 2-2 (2-1)

1-0 Świerczek 10, 2-0 Świerczek 29, 2-1 Styrna 36, 2-2 Kraj 59. Sędziował: S. Biesiada z Tarnowa. Żółte kartki: Wasyłek, Mietła - Wołek. Widzów 150.

Sokół: Wasyłek - Sperka, Piwowarski (65 Kozioł), Kaczor - Kopeć, Kubala, Hebda, Mietła, Rogóż - Świerczek, Kargul.

Olimpia: Pasierb - Wołek, Borowiec, Kraj - K. Przybysławski, Soból, Góra (62 D. Przybysławski), Bochenek - Sosin, Styrna, Szczupał (46 Zachara).

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie w dziesięcioosobowym tylko składzie i dopiero od 20 min, gdy na boisku pojawił się Kaczor, występowali w komplecie. W tym momencie Sokół prowadził już 1-0, gdyż w 10 min Kargul po ograniu Wołka podał do Świerczka, a ten zmusił do kapitulacji Pasierba. Wcześniej oba zespoły miały po jednej sytuacji do zdobycia bramki. W 5 min nieznacznie pomylił się jednak Świerczek, a trzy minuty później w jego ślady poszedł uderzający z rzutu wolnego Wołek. W 14 min umiejętności miejscowego bramkarza sprawdzał z kolei Sosin, ale Wasyłek nie dał się zaskoczyć. Dwanaście minut później przyjezdni mieli kolejną szansę na doprowadzenie do remisu, ale po podaniu Styrny, Przybysławski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Sokoła. Te niewykorzystane sytuacje zemściły się na gościach. W 29 min Świerczek po solowej akcji od połowy boiska uciekł bowiem obrońcom, minął Pasierba i uderzając przy dalszym słupku podwyższył na 2-0. Jeszcze przed przerwą goście zdobyli jednak kontaktową bramkę, a stało się to za sprawą Styrny, który w 36 min wykorzystał błąd obrońców z Maszkienic. Cztery minuty później dwubramkową przewagę gospodarzy przywrócić mógł Kargul, po jego strzale piłka minęła jednak słupek. Druga połowa rozpoczęła się od zmasowanych ataków Olimpii. W 52 min Wołek uderzył jeszcze obok bramki, ale siedem minut później Kraj wykorzystał zbyt krótkie wybicie piłki przez miejscowych obrońców po rzucie rożnym i uderzeniem z dystansu doprowadził do remisu. W odpowiedzi, w 61 min będący w dobrej sytuacji Kargul trafił w bramkarza. W 78 min faulowany przez bramkarza Sokoła Styrna zdołał skierować piłkę do siatki, ale arbiter nie uznał bramki, wskazując na "wapno". Chwilę później Wasyłek obronił jednak rzut karny, wykonywany przez Borowca. W 82 min losy spotkania na korzyść miejscowych przechylić mógł z kolei Sperka, ale po indywidualnej akcji trafił w słupek. (STM)

Sokół Borzęcin - Dunajec Mikołajowice 4-2 (2-2)

1-0 Chmura 15, 2-0 Świątek 26, 2-1 K. Bibro 33, 2-2 P. Mucha 40, 3-2 M. Kądziołka 65, 4-2 Chmura 68. Sędziował: P. Pławecki z Bochni. Żółte kartki: Musiał - J. Moskal. Widzów 250.

Sokół: Gorczyca - G. Płachno, Musiał, Ł. Mika - Jakubas, Zabiegała (55 M. Krzemiński), Wróblewski, M. Kądziołka, M. Płachno - Świątek, Chmura.

Dunajec: Dudek - Mendel, Rajski (30 Stefański), Damian - Ł. Mucha, J. Moskal, Urasiński, K. Bibro, P. Bibro (70 Jękosz) - Gajdur (82 Fornal), P. Mucha.

Pierwsze dwa kwadranse tego meczu przebiegały przy miażdżącej przewadze gospodarzy. Już w 2 min Świątek trafił w poprzeczkę, cztery minuty później fatalnie spudłował z 8 m M. Płachno, a w 10 min nad bramką przeszła główka M. Kądziołki. Wreszcie po kwadransie gry, Chmura wykorzystał centrę Zabiegały i ubiegając Dudka, z 5 m główką umieścił piłkę w bramce. Kolejne minuty przyniosły nieznacznie niecelny strzał z 15 m Chmury (20 min) oraz obronioną przez Dudka przymiarkę z 15 m Wróblewskiego (22 min). W 26 min było już 2-0, bowiem Świątek plasowanym strzałem z 12 m zakończył składną akcję Sokoła. Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla miejscowych są tylko kwestią czasu, do głosu doszedł zespół z Mikołajowic. W 33 min M. Płachno stracił piłkę na 40 m, a po dokładnej wrzutce Urasińskiego, K. Bibro z 10 m przelobował Gorczycę. Siedem minut później kolejne dobre podanie Urasińskiego trafiło do P. Muchy, który strzałem z 8 m doprowadził do remisu. Ostra reprymenda, jaką gospodarze usłyszeli w szatni od trenera Krzysztofa Świerczka, szybko znalazła oddźwięk w przebiegu wydarzeń na boisku. Już w 50 min bliski zdobycia trzeciej bramki był Chmura, po jego lobie piłka trafiła jednak w spojenie słupka z poprzeczką. Kwadrans później M. Kądziołka wykorzystał dośrodkowanie Świątka i uderzeniem z 7 m w "krótki" róg wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Wynik meczu ustalił w 68 min Chmura, który po fatalnym błędzie Dudka (wypuścił z rąk piłkę centrowaną przez G. Płachno), z 4 m skierował piłkę do pustej bramki.
    (STM)

W pozostałych meczach: Arkadia Olszyny - Victoria Porąbka Uszewska 2-2 (1-0), Maciej Przeklasa 29, K. Ogar (z karnego) 72 - Rzepa 85, S. Powroźnik 88; Iva Iwkowa - Pagen Gnojnik 0-1 (0-0), Wiśniowski 55; Jasień - Iskra Łęki 1-4 (0-3), Laska 85 - Czarnik 14, 18, G. Urbaś 28, 90; Pogoń Biadoliny Radłowskie - Jadowniczanka Jadowniki 2-4 (1-2), Wójcik 20, A. Wołek 65 - Gejza 25, Płachta 35, Świerczek 70, Kujacz (z karnego) 75.

1. Jadowniczanka 18 43 56-20

2. Pagen 18 41 46-25

3. Iva 18 39 42-28

4. Iskra 18 33 39-22

5. Sokół B. 17 27 36-32

6. Arkadia 18 25 32-34

7. Dunajec 18 21 31-31

8. Olimpia 18 19 28-41