Klasa A - gr. II

STM
Olimpia Kąty - Sokół Maszkienice 3-0 (1-0)

1-0 P. Kukla 35, 2-0 B. Rosiek 50, 3-0 S. Kukla I 78. Sędziował: Z. Smoleń z Brzeska. Żółte kartki: Dumana, Cnota, Kołodziej, Cholewiński - Mietła. Widzów 150.
Olimpia: J. Rosiek - Kołodziej (86 Klimek), Dumana, W. Maciaś - Cnota, P. Kukla (80 Cholewiński), B. Rosiek (60 S. Kukla I), Sobczyk (55 Kocoń), Cebula - W. Hołyst, Nakielny.
Sokół: Wasyłek - Kubala, Szot, Słupski - R. Maciaś, Bury, Rogóż, Halik (80 Piwowarski), Pędrak - Hebda, Żurek (61 Mietła).
Od początku spotkania zarysowała się lekka przewaga gospodarzy. W 11 min indywidualną akcję przeprowadził Hołyst, ale jego strzał padł łupem Wasyłka. Ten sam zawodnik został w 20 min sfaulowany przed linią pola karnego, a wykonujący rzut wolny P. Kukla minimalnie przestrzelił. Dziesięć minut później goście wyprowadzili groźną kontrę; Halik wrzucił piłkę w pole karne, ale będącego na czystej pozycji Rogóża uprzedził miejscowy bramkarz. Prowadzenie objęła Olimpia w 35 min, gdy P. Kukla zaskoczył Wasyłka strzałem z rzutu wolnego z narożnika "szesnastki", po którym piłka otarła się jeszcze o Szota. Sokół mógł wyrównać pięć minut później, gdy po bardzo mocnym strzale Słupskiego z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę. Po zmianie stron gra się wyraźnie ożywiła, a akcje obu, grających z ogromnym zaangażowaniem, zespołów nabrały tempa. Gospodarze szybko, bo już w 50 min powiększyli swą przewagę. Na listę strzelców wpisał się B. Rosiek, główką finalizując dośrodkowanie Sobczyka z rzutu rożnego. Po godzinie gry, bliski strzelenia kontaktowej bramki był Rogóż, ale jego uderzenie z rzutu wolnego minimalnie minęło bramkę. Pięć minut później, znakomitą interwencją popisał się natomiast J. Rosiek, broniąc uderzenie z 8 m R. Maciasia. Goście mogli jeszcze zmienić wynik meczu w 75 min; strzał sprzed pola karnego Słupskiego o centymetry minął jednak bramkę Olimpii. Wynik meczu ustalony został w 78 min. Po akcji Nakielnego z Kołodziejem, ten ostatni ładnym podaniem obsłużył S. Kuklę I. Rezerwowy gracz Olimpii ograł obrońcę i strzałem w "długi" róg zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy. Dwie minuty później, miejscowi mogli pokusić się o zdobycie kolejnej bramki, ale Hołyst po ograniu obrońcy i bramkarza uderzył tuż nad poprzeczką. Przyjezdni w końcowych minutach meczu próbowali zmienić niekorzystny wynik, ich akcje kończyły się jednak na dobrze grających obrońcach Olimpii. (STM)
Uszew - Sokół Borzęcin Górny 1-2 (0-1)
0-1 Zabiegała 34, 1-1 Paterek 47, 1-2 Zabiegała 52. Sędziował: J. Kijowski z Żabna. Widzów 150.
Uszew: Kondziołka - Okas, Kornaś (46 Bober), Drużkowski - P. Jagielski II, Kukla, Pabian, Biel (46 Paterek), P. Jagielski I - Kostuch, J. Jagielski.
Sokół: Musiał - M. Krzemiński, P. Krzemiński, K. Zawada - Kądziołka, Koczwara, M. Płachno, Świątek, Chmura - Zabiegała, Stąsiek.
Pojedynek zespołów, sąsiadujących z sobą przed tym meczem w tabeli zakończył się sukcesem gości. Początkowe minuty, tego nie stojącego na najwyższym poziomie spotkania, przebiegały pod dyktando gospodarzy. Uszew już na samym początku meczu miała dwie dobre okazje do zdobycia bramki, ale w 4 min minimalnie niecelnie uderzył Kukla, a dwie minuty później dobrej wrzutki Biela nie spożytkował Drużkowski. Sokół pierwszą groźniejszą akcję przeprowadził po kwadransie gry, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, fatalnie z 5 m przestrzelił Chmura. W 32 min nieznacznie pomylił się uderzający z 25 m P. Jagielski I, a po kolejnych dwóch minutach z bramki cieszyć mogli się przyjezdni. Zabiegała bezlitośnie wykorzystał bowiem błąd Kondziołki i strzałem z kilku metrów otworzył wynik meczu. Niemal tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie gospodarze zdobyli wyrównującą bramkę. Po akcji zainicjowanej przez P. Jagielskiego I i wrzutce Drużkowskiego z narożnika pola karnego, uderzeniem z 5 m na listę strzelców wpisał się dopiero co wprowadzony na boisko Paterek. Remisem tym nie cieszyli się jednak miejscowi zbyt długo. Już pięć minut później, Zabiegała wykorzystał bowiem podanie z rzutu wolnego z 35 m, po raz drugi tego dnia zmuszając do kapitulacji Kondziołkę. Po stracie bramki, gospodarze ruszyli do odrabiania strat, nie udało im się jednak strzelić wyrównującej bramki. Najbliżej tego była Uszew w 80 min, gdy po zagraniu z głębi pola P. Jagielskiego I, fatalnie "skiksował" mający przed sobą tylko bramkarza, J. Jagielski. (STM)
W pozostałych meczach: Iskra Łęki - Olimpia Wojnicz 2-1 (1-1), Czarnik 22, G. Urbaś 82 - Malisz 41; Jadowniczanka Jadowniki - Iva Iwkowa 0-1 (0-1), Dziedzic 37; Olimpia Bucze - Arkadia Olszyny 1-2 (0-0), Skórka 49 - M. Kuboń 47, M. Kot 89; Temida Złota - Dunajec Mikołajowice 0-2 (0-2), Misiewicz 12, 20; Victoria Porąbka Uszewska - Jasień Brzeski 4-1 (1-0), L. Zych 55, 81, Batko 14, D. Łazarz 70 - Wróbel (samobójcza) 84.