Klasa A - gr. II

STM
Sokół Maszkienice - Kłos Łysa Góra 2-1 (1-0)

1-0 A. Węgrzyn 13, 1-1 Morys 55, 2-1 Hebda (z karnego) 67. Sędziował: W. Borowiec z Brzeska. Widzów 80.
Sokół: Piwowarski - Szot, Hajnysz, Hebda, Kubala - Pędrak (55 Czosnek), M. Węgrzyn, Bury, A. Węgrzyn - Rogóż, Maciaś.
Kłos: Wacław Batko - M. Wróbel, J. Michałek (46 Bujak), Nowak - M. Sacha, Matura, Widło, Kural, D. Wróbel (67 Kozioł) - Gicala, Morys.
Derby gminy Dębno miały dodatkowy "smaczek". Grającym szkoleniowcem Sokoła jest bowiem Andrzej Hajnysz, który na wiosnę wprowadził do klasy "A" Kłosa. Spotkanie rozpoczęło się od groźnego strzału z 30 m Nowaka, po którym piłka minimalnie minęła poprzeczkę. Potem groźniej było już pod bramką gości. W 10 min M. Węgrzyn zagrał do Maciasia; ten będąc na czystej pozycji trafił jednak wprost w Wacława Batkę. Trzy minuty później bramkarz Kłosa był już bezradny wobec uderzenia A. Węgrzyna, który wykorzystał prostopadłe podanie Rogóża. W 21 min groźnie uderzał z kolei Widło, jego przymiarka z 22 m minęła jednak słupek. Wreszcie w 44 min, Hajnysz odebrał przeciwnikowi piłkę na własnej połowie, po jego podaniu Maciaś zamiast strzelać zagrał jednak w bok. Druga połowa rozpoczęła się od wymiany "ciosów". W 47 min po prostopadłym podaniu na czystej pozycji znalazł się Morys, Piwowarski dobrą interwencją zażegnał jednak niebezpieczeństwo. Dwie minuty później powracający do wysokiej formy Rogóż, dobrym podaniem obsłużył Maciasia, ale ten uderzył zbyt lekko. W 55 min było jednak 1-1. D. Wróbel ograł bowiem Kubalę, a po jego zagraniu Maciaś technicznym strzałem pokonał Piwowarskiego. Kolejne minuty należały do Sokoła. Efektem przewagi gospodarzy była bramka zdobyta przez Hebdę, który w 67 min wykorzystał "jedenastkę" podyktowaną za zagranie ręką M. Sachy. Do końca meczu, piłkarze Sokoła kontrolowali już przebieg wydarzeń na boisku, odnosząc pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. (STM)
Arkadia Olszyny - Jadowniczanka
Jadowniki 1-2 (0-1)
0-1 Maksimczyk (z karnego) 2, 0-2 Krawczyk 76, 1-2 M. Kuboń 80. Sędziował: M. Krupa z Bochni. Żółte kartki: Kotarba, Pagacz, Węgrzyn. Widzów 150.
Arkadia: Baca - Gołąb (55 Krzystyniak), M. Kuboń, J. Kuboń - M. Ogar, K. Ogar, Szczupak, Malik (46 Sady), Maciej Przeklasa - Marcin Przeklasa (80 Krupski), Majzner (88 Grzegórzek).
Jadowniczanka: Świątkowski - Maksimczyk, Tyka, Okas, Dadej - Kotarba, Krawczyk, S. Kowal (48 Stec), Nowacki, Pagacz (80 Węgrzyn), M. Kowal.
Mecz rozpoczął się niejako zgodnie z planem, czyli od bramki zdobytej przez gości. Lider z Jadownik uczynił to bardzo szybko, gdyż już w 2 min Maksimczyk wykorzystał "jedenastkę", podyktowaną po faulu J. Kubonia. Pięć minut później mogło być 0-2, ale skuteczną interwencją popisał się Baca. W odpowiedzi, w 16 min bardzo dobrą sytuację zmarnował Gołąb, który po zagraniu Macieja Przeklasy przegrał pojedynek sam na sam z Świątkowskim. W końcówce pierwszej połowy, Arkadia miała jeszcze dwie okazje do zmiany niekorzystnego dla siebie wyniku. W 37 min Maciej Przeklasa uderzył jednak obok bramki, a trzy minuty później po strzale M. Kubonia piłka minęła poprzeczkę. Maciej Przeklasa szansę na wyrównanie miał również w 46 min; po jego uderzeniu z 20 m piłka trafiła jednak w poprzeczkę. O sporym szczęściu mogli również mówić przyjezdni w 68 min, gdy po uderzeniu Szczupaka piłka raz jeszcze "ostemplowała" poprzeczkę. Z kolei w 70 min mogło być 0-2; Bacę "wyręczył" jednak słupek. Sześć minut później miejscowy bramkarz był już bezradny. Krawczyk minął bowiem dwóch rywali i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył drugą bramkę dla Jadowniczanki. Rozmiary porażki gospodarzy zmniejszył w 80 min M. Kuboń, strzałem z 6 m finalizując podanie Marcina Przeklasy. (STM)
W pozostałych meczach:**Iva Iwkowa - Jedność Paleśnica 3-2 (2-1), Karwala 35, T. Jasnos 40, Repetowski 62 - Fijor 43, R. Sarota 70; Jasień Brzeski - Strażak Mokrzyska 0-1 (0-1), Dziedzic 11; Temida Złota - Iskra Łęki 0-1 (0-0), G. Urbaś 70; Uszew - Korona Niedzieliska 2-0 (1-0), Cichostępski 4, Pietras (z karnego) 75; Victoria Porąbka Uszewska - Dunajec Mikołajowice 2-2 (1-0), Wnętrzak 15, Mirosław Jabłoński 49 (V). Pauzował: Sokół Borzęcin Górny**.