Klasa A - gr. III

STM
Łęgovia Łęg Tarnowski - Brzezówka 1-2 (1-0)

1-0 Sadowski 9, 1-1 Bulwa 63, 1-2 Bednarz 74. Sędziował: M. Bocoń z Żabna. Widzów 30.

Łęgovia: Niziołek - Kobos, Tyński (70 Sak), Kilian - Mateusz Putlak, Sadowski (68 Kłęk), Kania (46 Witek), Kowalczyk, Duź - Wajda, Michał Putlak.

Brzezówka: Kępa - R. Gądek, M. Gądek, Kwiatkowski - Pietryka, Bulwa, Trzpit, Sosin, Oleś (87 Piórkowski) - Taraska, Borzędowski (46 Bednarz).

Gospodarze przystąpili do tego meczu bez pięciu podstawowych zawodników, nic więc dziwnego że ich skład był bardzo eksperymentalny (m.in. w drugiej połowie w polu grał rezerwowy bramkarz, Witek). Początek spotkania należał jednak do Łęgovii. Już w 9 min Sadowski - po trzyletniej przerwie wznowił on tydzień temu treningi - uderzył z narożnika pola karnego, a piłka odbiła się przed Kępą i wpadła do bramki. Na tym właściwie skończyły się emocje w pierwszej połowie. Żadna z drużyn nie przejawiała bowiem większej ochoty do gry, stąd też ani pod jedną, ani pod drugą bramką nie dochodziło do groźniejszych sytuacji. Pierwszy kwadrans drugiej połowy nie przyniósł zmiany wydarzeń na boisku i ataki obu zespołów nadal były bardzo anemiczne. W 61 min bliski podwyższenia wyniku był Sadowski, po jego strzale piłka trafiła jednak w poprzeczkę. Dwie minuty później było już 1-1. Po uderzeniu Taraski, Niziołek sparował wprawdzie piłkę, ale dobitka Bulwy znalazła już drogę do bramki. W odpowiedzi, w 66 min Kowalczyk po rzucie wolnym trafił w poprzeczkę. Wynik meczu ustalony został w 74 min. Po rzucie rożnym wykonywanym przez gości, zbyt krótko wybita przez miejscowych obrońców piłka trafiła na 16 m, a Bednarz strzałem przy słupku zmusił do kapitulacji zasłoniętego Niziołka. W końcowych minutach okazję do podwyższenia wyniku miał jeszcze Bulwa, w dogodnej sytuacji nie trafił jednak w bramkę.
(STM)

Radłovia Radłów - Polan II Żabno 4-0 (2-0)

1-0 W. Cnota 22, 2-0 Smoleń 34, 3-0 Smoleń 52, 4-0 J. Cnota 73. Sędziował: S. Pasek z Tarnowa. Czerwona kartka: Jachym (75 min - niesportowe zachowanie). Żółte kartki: P. Kuczek - Trytko, Jachym. Widzów 200.

Radłovia: Kania - P. Kuczek, Kordela, Malik - Bożek (80 Magoń), W. Cnota (75 S. Kuczek), R. Sygnaorwicz, Smoleń, P. Kijak - J. Cnota, R. Kijak.

Polan II: Kurpisz - Kozak, M. Kijowski, Solak - Szostak, Mateusz Lustofin, Bieś (46 Marcin Lustofin), Jachym, Trytko - Kowalik, Brożek (70 Bil).

Gospodarze bardzo łatwo rozprawili się z rezerwami piątoligowców. Radłovia od samego początku osiągnęła zdecydowaną przewagę, już w pierwszej połowie wieńcząc ją zdobyciem dwóch bramek. W 22 min piłka zagrywana z rzutu rożnego przez R. Kijaka trafiła do nieobstawionego W. Cnoty, który strzałem po ziemi w "krótki" róg otworzył wynik meczu. Dwanaście minut później Smoleń odebrał piłkę żabieńskim obrońcom i w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans Kurpiszowi. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i nadal trwały ataki miejscowych. W 52 min P. Kijak po indywidualnej akcji minął trzech rywali, podając do pozostawionego bez opieki Smolenia, który skierował piłkę do pustej bramki. Wygraną Radłovii przypieczętowała w 73 min akcja duetu R. Kijak - J. Cnota. Ten pierwszy uporał się z dwoma graczami Polanu II, drugiemu pozostało już natomiast jedynie dopełnienie formalności, czyli strzał do pustej bramki. Goście kończyli to spotkanie w niepełnym składzie, gdyż na kwadrans przed końcowym gwizdkiem czerwoną kartką za niesportowe zachowanie ukarany został Jachym. (STM)

W pozostałych meczach: Iskra Tarnów - Ikar Odporyszów 1-2 (1-1), Z. Krzemiński 8 - K. Kijowski 35, Sadko 90; Łukovia Łukowa - Powiśle Bolesław 5-1 (1-1), Ł. Czosnyka 12, 70, 84, Stachura 54, 56 - Socha 14; Olesno - Szarwark 2-1 (1-1), P. Foder 25, R. Foder 65 - Adam Moździerz 35; Olimpia Zabawa - Nadwiślanka Wola Rogowska 4-3 (3-1), S. Baran 32, 35, Augustyński 2, Bugajski 85 - Kostrzewa 15, Skrzyński 87, W. Urban 90; Wolania Wola Żelichowska - Unia Les-Drób Niedomice 1-1 (0-1), Majchrowski 87 - Zahora 33.

1. Ikar 22 62 72-18

2. Radłovia 22 52 55-24

3. Łukovia 22 50 69-26

4. Iskra 22 38 49-38

5. Unia 22 36 42-38

6. Nadwiślanka 22 32 54-54

7. Łęgovia 22 32 40-41

8. Olesno 22 27 31-42