Klasa A - gr. III

STM
Iskra Tarnów - Łęgovia Łęg Tarnowski 3-0 (1-0)

1-0 Z. Krzemiński (z karnego) 39, 2-0 Z. Krzemiński 77, 3-0 R. Gajda 86. Sędziował: P. Marszałek z Tarnowa. Żółta kartka: Mucha. Widzów 100.

Iskra: Michałek - Malec, Szpunar, Cierpich - Sikora, R. Gajda, M. Gajda (65 Grzegórzek), Wojnarowski, Dudek - Kozioł, Z. Krzemiński.

Łęgovia: Niziołek - Kowalczyk (70 Tarchała), Skrabacz (35 Witek), Kania - Golec, Mucha, Kilian, Kłęk, Sadowski - Kobos, Pilarczyk.

Pierwszą dogodną okazję do zdobycia bramki mieli w tym spotkaniu tarnowianie, ale w 13 min Niziołek uporał się z przymiarką R. Gajdy z narożnika pola bramkowego. W kolejnych minutach lepsze sytuacje do otworzenia wyniku spotkania stworzyli sobie przyjezdni. Po kwadransie gry Michałek obronił jednak zmierzającą w "długi" róg przymiarkę Kobosa, a cztery minuty później był na posterunku przy podobnej próbie Skrabacza. W 35 min bramkarz Łęgovii powstrzymał rajd lewą stroną boiska Z. Krzemińskiego. Po kolejnych czterech minutach, w polu karnym sfaulowany został składający się do strzału Dudek, a "jedenastkę" wykorzystał Z. Krzemiński. Druga połowa rozpoczęła się od ataków Łęgovii. W 48 min Michałek obronił strzał w "długi" róg Kobosa, natomiast minutę później Kłęk przejął piłkę podawaną przez obrońcę do Michałka, ale nikt nie sfinalizował jego wrzutki wzdłuż bramki. Kolejne minuty należały już do przejawiających znacznie większą ochotę do gry gospodarzy. W 56 min Cierpich przedarł się lewą stroną boiska, po jego wrzutce Niziołek obronił jednak strzał z 5 m Kozioła. Druga bramka dla Iskry była dziełem Z. Krzemińskiego, który w 77 min zaskoczył przyjezdnego bramkarza strzałem z linii pola karnego w dalszy róg. Wygraną tarnowian przypieczętował w 86 min R. Gajda, wykorzystując jedną z wielu okazji stwarzanych przez miejscowych w końcówce spotkania. (STM)

Ikar Odporyszów - Olesno 6-0 (3-0)

1-0 Węgiel 15, 2-0 Moździerz 42, 3-0 Moździerz 43, 4-0 K. Kijowski 47, 5-0 Sokołowski 52, 6-0 Biś 67. Sędziował: K. Kiwior z Tarnowa. Widzów 200.

Ikar: Mędala (58 Korus) - Kołodziej, K. Kijowski, D. Kijowski - A. Stachura (72 Rydliński), D. Stachura, Węgiel, Sadko, Sokołowski (58 Kożuch) - Barwacz, Moździerz (46 Biś).

Olesno: Kogut - Pochroń, Miotła, Garbarz - Knapczyk, Jędrek (50 R. Foder), Miodowski, Bednarz (50 Obora), P. Foder - J. Krupa, S. Krupa.

Efektownym zwycięstwem z Olesna, zespół Ikara przypieczętował powrót po rocznej przerwie do "okręgówki". Nic więc dziwnego, że po ostatnim gwizdku sędziego na boisku w Odporyszowie polał się szampan. W 11 min prowadzenie mogli objąć goście. Po uderzeniu Miodowskiego z rzutu wolnego, Mędala wybił bowiem piłkę przed siebie, ale następnie obronił poprawkę z najbliższej odległości. Trzy minuty później Kogut uporał się z przymiarką z 12 m Sadki, po kwadransie gry musiał już jednak skapitulować po główce Węgla (po wyrzucie piłki z autu przez K. Kijowskiego). W 21 min nieznacznie pomylił się Węgiel, w odpowiedzi groźnie uderzał Miodowski (25 min). W 32 min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sadko uderzył tuż nad poprzeczką. W końcówce pierwszej połowy defensorom gości przytrafiły się dwa błędy, które w bardzo krótkim odstępie czasu bezlitośnie wykorzystał Moździerz. Po czterech minutach gry po przerwie było już 4-0. Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego celną główką sfinalizował bowiem K. Kijowski. W 52 min trójkowa akcja Sadko - K. Kijowski - Sokołowski, zakończyła się celnym strzałem tego ostatniego z pola karnego. Wynik meczu ustalił w 67 min Biś, uderzeniem z 6 m wieńcząc bardzo długą wymianę podań między zawodnikami z Odporyszowa. Tuż po wznowieniu gry od środka napastnik Ikara mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Olesna.
    (STM)

W pozostałych meczach: Nadwiślanka Wola Rogowska - Brzezówka 5-1 (2-0), Zabiegała 9, 36, 70, Skrzyński 50, Janeczek 61 - Taraska 66; Polan II Żabno - Olimpia Zabawa 2-2 (2-0), Szostak 38, Kowalik 39 - D. Augustyński 54, Bugajski 61; Powiśle Bolesław - Unia Les-Drób Niedomice 2-3 (2-2), Chwałek 42, 44 - D. Załęski 5, Patriak 26, W. Załęski 81; Szarwark - Łukovia Łukowa 3-5 (0-4), Marszalik 70, Tułacz 75, Bąba 86 - I. Długoń 25, M. Barwacz 29, Czosnyka 34, A. Długoń 37, Hajduk 60; Wolania Wola Żelichowska - Radłovia Radłów 1-2 (1-2), Sygieda 15 - R. Kijak 30, Kordela 32.

1. Ikar 23 65 78-18

2. Radłovia 23 55 57-25

3. Łukovia 23 53 74-29

4. Iskra 23 41 52-38

5. Unia 23 39 45-40

6. Nadwiślanka 23 35 59-55

7. Łęgovia 23 32 40-44

8. Polan II 23 27 40-49